Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nyaki gerinc CT -n lehet...

Nyaki gerinc CT -n lehet látni Porckorong műtét utáni hegesedést ? A gége, gégecső/ nyelőcsövet is jól lehet rajta látni ?

Figyelt kérdés

2023. júl. 17. 15:15
1 2
 1/16 Derjaderja ***** válasza:
100%

Mi a pontos kérdés/iránydiagnózis a lágyrészek (nyelőcső stb) esetében?

Epidurális hegesedésre az MR alkalmasabb, a CT főleg a csigolyák vizsgálatára alkalmas, a gerincvelő, ideggyökök esetén csak hozzávetőleges eredményt ad.

2023. júl. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Derjaderja ***** válasza:
Ja és mért van itt a kategóriában a kérdés? Felnőttről van szó ugye?
2023. júl. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Véletlenül írtam ehhez csak a betegségeket néztem :/

Felnőtt vagyok középkorú .

A legfontosabb az lenne hogy lehessen látni hogy a gégecső, gége részt lehesssen látni , re operációs gerincmutetem volt 6/7 közötti mozgó protézist kivették es fixet - cage kaptam helyette .

állandó gége fájdalom van , gombóc érzés , mintha valaki szorongatná a nyakam, kevés levegő , nehéz beszéd.

Gégész látta , szerinte műtét utáni hegesedes okozhatja .Idegsebész rtg-t irt azon a cage jo helyzetben . Kiírt a gége miatt CT -t .

TB alapon 2 hónap múlva fogadnak. De ha látni rajta mindent tutira akkor elmennék magánba .Ezért a kérdés . Köszönöm

2023. júl. 17. 16:04
 4/16 Derjaderja ***** válasza:

Hát szerintem azt a vizsgálatot csináltasd és azzal a kérőlappal, amit a fül-orr-gégész kért.


A gerinced valószínűleg rendben van és alapból a fém miatt műtermékes is lehet a kép, bár erről radiológust meg lehet kérdezni.

2023. júl. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Attól függ mikor volt a műtét legutóbb, mert ilyen helyzetben 3-6 hónapig nem is lehet pl. MR-t csinálni.
2023. júl. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5 és fél hónapja volt a műtét .

A vizsgálatot az idegsebész írta ki. Vékonyszeletes nyaki gerinc CT .

Van “sima” CT meg van vékonyszeletes CT is ?

Köszi

2023. júl. 17. 20:15
 7/16 A kérdező kommentje:
A vékony szeletes részletesebb mint a sima . Bízom benne hogy mindent megmutat amit kell . De azt is hogy 2 hónap alatt ez az érzés enyhülni fog . Mert szept vége az időpont.
2023. júl. 17. 20:51
 8/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
A szeletvastagság és a szeletek közti távolság lehet más.
2023. júl. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Derjaderja ***** válasza:

De az idegsebész gondolom nyaki gerinc CT-t kért, nem?

A fül-orr-gépész milyen hegesedésre gondolt?

Nekem elég furcsa ez a sztori, de jobb lenne ebbe bele sem menni, mert 2 szakorvos már vizsgàl élőben, a kommentelők mit mondjanak?


Ha meg akarod venni a vizsgálatot magánban, akkor vidd el a kérőlapot és bökj rá, hogy ezt szeretnéd.

2023. júl. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Próbáltam az első kommentben leírni mindent .

A gerinc műtét miatti hegesedesre gondolt a gégész hogy attól Lehet esetleg hogy , mert megvizsgált fiberoszkóppal hangszalagom már mozog gyulladást meg nem talált .

Ezért mondta hogy a műtött gerinc résznél ha van hegesedes az nyomhatja .


Azért vizsgált két orvos ,mert a mutet után mindkét hangszalagom mozgásban elmaradt 2mm hangréssel.

Jártam logopedushoz , ahogy javult a hangom elküldött gegeszhez a hangszalag mozgása javult .

Gyulladás nincs .

A torok dagadás , gombóc érzés 4 hónappal a műtét után kezdődött , ezért vizsgálták először a gégét .

De mivel ott nincs betegségre utaló ok , ezért mondták hogy az idegsebésznek kell mondani a CT vizsgálatot , hogy a gerinc és a gége közötti részt megtudjak nézni .

Mert a gegesz szerint a gerinc hegesedese nem feltétlen azonnal történik hanem később , ami okot adhat a mostani panaszaimra .

2023. júl. 18. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!