Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Amikor nagyobb levegőt veszek...

Amikor nagyobb levegőt veszek elég gyakran ropog a csontom. Nem tudom hogy a gerincem vagy a bordám, de eléggé zavaró. A derekam, a csuklóm, a nyakam és a lábam is nagyokat szokott roppanni. Mások is vannak így vele? Mit tudnék csinálni ellene? 17/L

Figyelt kérdés
2010. okt. 13. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Én csak az ujjamat szoktam ropogtatni=) Levegővételnél fura,hogy ropogsz:o Ilyenről még nem is hallottam...

Esetleg egy csontkovácshoz elmehetnél,az jól kiropogtatna és megszünne talán a problémád!

2010. okt. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én mindenemet "tudom " ropogtatni.és a gerincem is mikor jó mély levegöt veszek.de olyankor jól is esik mert olyan mintha vmi teher tünne el onnan. igaz nem egészséges mert kopnak az izületek de hát na...
2010. okt. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Tudod kedves kérdező, az szokott ropogni, amit ritkán mozgatnak. Képzeld el, egy balettkar, amint táncolnak, elnyomnák a zenét a sok ropogással.
2010. okt. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az utolsónak egyáltalán nincs igaza. Nem azért ropog, mert nincs "használva". Lazábbak az ízületeid, ezért recsegnek. A pici babák is feszt recsegnek-ropognak. :D Nem azt mondom, hogy ez nálad jó, de bajod nem lesz tőle.
2010. okt. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó elötti! Szerintem sincs igazad egy kicsit sem mivel minden héten 4-szer tornázok+még a suliban a tesiórák (heti 3 alkalom). A többieknek köszönöm a válaszokat! Már szedtem kalciumot és magnéziumot mert azt olvastam az jó a csontoknak de ugyan úgy ropognak már 3 éve:S
2010. okt. 14. 17:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyre gyakoribb, hogy fiatalok izületei ijesztően, hallhatóan ropognak. Mitől van ez?



A fiatalok izületi ropogása az izületi lazaság jele. Sajnos ez alkati, következménye lehet az egyre gyakoribb koraszülésnek, amely miatt a csont/izületi szövetek nem fejlődnek ki tökéletesre. A nem túl megterhelő testmozgás, úszás a fő tennivaló

2010. okt. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, ennyit sikerült valójában találnom róla. A többit a "mi sem tudjuk pontosan", és a "feltételezzük hogy" rovatba kellene beírni. Viszont állítólag az tény, hogy ami most "roppan", az egy ideig nem fog. Tehát nem recseg-ropog. A könnyú mozgást, és az uszást javasolják ellene. Az uszás az, ami minden izületet megmozgat, de azért nem tudom elhinni, hogy az ilyen uszó végigrecsegi a vizet, mint egy motorcsónak. Kár, hogy nekem semmim sem recseg, mert én kikisérletezném, hogy pl. egy kirecsegtetés után mondjuk 1 órával, ujból vízbe menve, recsegnék e, ujra. Aztán még több idő után is. Vizünk az lenne elég hozzá. Nehezen tudom elképzelni, hogy eddig nem akadt senki, akin ezt ténylegesen kipróbálták volna.
2010. okt. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!