Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kullancs csípés körül piros...

A kullancs csípés körül piros folt van, ez bajt jelent?

Figyelt kérdés

Megcsípett a piszokja és csak este vettem észre. El is távolítottam és nem szakadt bele a feje, de most reggelre piros kör jelent meg a csípés körül.

Ez bajt jelent ?

(Nem voltam beoltva kullancs ellen.)


2010. okt. 14. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Menj el dokihoz
2010. okt. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez nem baj, helyi gyulladás. a baj akkor kezdődik, ha bárhol a testeden megjelennek nagy piros foltok akár hónapokkal később is. Akkor sürgősen orvos.
2010. okt. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

baj ám.

azonnal menj orvoshoz.

nem viccelek.

egy haverom sem ment el, mert azt hitte semmiség, most meg két pofára szedi az antibiotikumot és nagyon szaroka a leletei.

vedd komolyan és amint tudsz menj dokihoz.

komolyan mondom

2010. okt. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez elvileg lehet a Lyme kór tünete. Elvileg egy piros "gyűrű", ami kifelé halad, belül pedig elmúlik. A csak sima pirosság lehet sima bőrirritáció is. Nézz utána a google-ban, ott vannak képek a Lyme kórról, és hasonlítsd össze.
2010. okt. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ne hallgass a másodikra, hanem indulj.
2010. okt. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Miről ismerjük fel ezt a korai és kórjelző bőrgyulladást?


Kokárdaszerűen gyűrűs, gyulladt és épnek látszó bőrterületek váltakoznak. Leggyakrabban egyetlen, alig lobos külső gyűrű veszi körbe a központi gyulladásos területet, kettőjüket halovány bőr-sáv választja el. Lehet egyöntetűen és intenzíven lobos, vöröses folt is. Napról-napra terjed. Átmérője öt cm-től akár száz cm-ig is terjedhet, gyakorlatilag fájdalmatlan, néha a bőrfelszín fölé emelkedik. Kialakulhat néhány óra, de néha csak egy hónap után. El is maradhat. Ilyenkor az esetleg ismételt laboratóriumi és klinikai vizsgálatok igazolják a Lyme borreliosis fennállását. Gyanú esetén keressük fel orvosunkat!

2010. okt. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Én elmentem vele orvoshoz és hazaküldött. Azt mondta, amíg nem jelentkezik máshol vagy ez nem lesz nagyobb, addig semmi gond nincs. Aztán a gyereket is elvittem a biztonság kedvéért a gyerekorvoshoz tavaly, a válasza ugyanez volt, annyit tett hozzá, hogy jegyezzem meg a dátumot, hogy mikor találtam benne a kullancsot, mert ha gond lenne később, akkor ezt tudniuk kell.
2010. okt. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ahogy előzőleg is irták már: ha piros gyűrűszerű bőrelváltozás, akkor azonnal menj el orvoshoz, mert az a Lyme kór jele! De anélkül is megnézetheted magad a biztonság okáért! (engem többször megcsipett, én nem mentem el, szerencsére nem lett bajom)
2010. okt. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez Lyme-kór, most menj vele dokihoz, amíg látszik. Utána évekig tünetmentes lehetsz, és ha akkor derül ki, már nagy lesz a baj. Most még antibiotikummal teljes mértékben gyógyítható. Az a baj, sok orvos még mindig nem veszi elég komolyan. Ne hagyd magad lerázni, ragaszkodj hozzá, hogy kezeljenek. Akár egy másik orvoshoz is menj el.

Ha pesti vagy, van kifejezetten erre szakrendelés:

[link]

Telefon: (06 1) 329-38-98, 06 30-934-9956

Rendelő: 1132 Budapest, Visegrádi u. 14. Kaputelefon: 96.

Ha nem pesti vagy, legalább egy telefont megér, kell-e aggódnod, de szerintem igen.

2010. okt. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

elmentem dokihoz és azt mondta semmi baj nincs.

Köszönöm az infókat !

2010. okt. 15. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!