Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék legkönnyebben...

Hogyan tudnék legkönnyebben elaludni?

Figyelt kérdés
Szorongó típus vagyok, és szerintem ebből kifolyólag - a gyakori rossz álmokon kívül -nagyon könnyű megzavarni a nyugodt alvásban. Borzasztóan zavar az erős fény és a beszéd, akármilyen hangerősségen (igen, a suttogástól is a falra tudnék mászni). Ezen kívül kollégista is vagyok, ami még nehezebbé teszi a helyzetet. Mit tudnék tenni? Hogy tudnék a legkönnyebben elaludni?

2023. júl. 25. 00:58
 1/9 A kérdező kommentje:
Mielőtt bárki is mondaná, hogy iratkozzak ki a kollégiumból, ha nem bírom, sajnos nem tehetem meg, mert akkor az iskolában se maradhatok tovább, szóval ilyen jellegű válaszokat kérlek ne mondjatok.
2023. júl. 25. 00:59
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

- kényelmes füldugó

- rezgő okosóra vagy okoskarkötő felébredéshez

- erős fényhez szemkötő

- szorongás ellen mindfulness vagy autogén tréning megtanulása

Ha nem mindfulness, akkor ez a módszer is érdekes lehet:

[link]

2023. júl. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Kifáradás által.


Ha kidolgozod magad fizikailag (munka, edzés, takarítás), utána rögtön elalszol.

2023. júl. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Napközben fáraszd le magad mozgással és hidd el nem fog zavarni a suttogás sem.
2023. júl. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Egy valamit még kérdeznék bónuszban, csak kíváncsiságból: az igaz, ha alvás előtt hideg vízben fürdök le, az valóban inkább "felébreszt", mint elálmosít?

2023. júl. 25. 01:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Én esténként zuhanyzok hideg vízzel, engem abszolút nem élénkít, de attól még rád hathat máshogy
2023. júl. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Érdekes.

Hát akkor ezek szerint inkább meleg/forró vízben kellene fürödnöm (mert az meg álmosít), csak hát ugye nyáron ez szívás.

2023. júl. 25. 01:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha téged élénkítene a hideg, akkor inkább legyen langyos az a víz most nyáron :D
2023. júl. 25. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igyál egy pohár meleg tejet lefekvés előtt és egyél mákos bejglit! :)
2023. júl. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!