Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet ez?

Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Már harmadik napja, hogy levegővételnél, köhögésnél szúró fájdalom jelentkezik a mellkasomban. Úgy érzem, mintha a bal mellem fölött fájna. Levegő kifújásakor pedig ezzel kb egy vonalban a hátamban is szúrást érzek.

Ez mellé erős orrdugulás és fáradtság is társul, amit eddig nem tapasztaltam. Lehetséges, hogy tüdőembóliám van, vagy tüdőgyulladás esetleg? Ez egyáltalán a tüdőt érinti?

Fiatal vagyok, nem cigizek, igyekszem egészségesen étkezni, friss levegőn tartózkodom sokat.

Orvoshoz még nem mentem el, de hétfő reggelre van időpontom egy kivizsgálásra.

Kérlek, akinek volt már hasonló tünete/ maga is orvos/ esetleg tudja, hogy mi lehet a gond, az segítsen! Előre is köszönöm!



2023. júl. 28. 22:29
 1/1 anonim ***** válasza:

A ChatGPT (chat.openai.com) szerint:


Az itt leírt tünetek súlyosak lehetnek és szakorvosi vizsgálatot igényelnek. Mivel nem vagyok orvos, nem áll módomban pontos diagnózist felállítani, de megpróbálok segíteni néhány lehetséges ok és fontos tanácsok említésével:


Az ilyen jellegű tünetek hátterében többféle állapot is állhat, például:


Tüdőgyulladás: A tüdő fertőzése, ami mellkasi fájdalmat és köhögést okozhat.


Tüdőembólia: Egy vérrög okozta elzáródás a tüdő verőérrendszerében, amely súlyos, akár életveszélyes állapot lehet.


Izom- vagy mellhártya gyulladás: Egyéb gyulladásos folyamatok a mellkas területén, amelyek fájdalmat és kellemetlenséget okozhatnak.


Légzőrendszerrel kapcsolatos más problémák.


Ezeken kívül egyéb állapotok, például izomfájdalom, rekeszsérv vagy akár gasztrointesztinális problémák is hozzájárulhatnak a hasonló tünetekhez.


A leírt panaszok alapján mindenképpen fontos, hogy minél előbb felkeresd az orvost, és ne várj hétfé reggelig az időpontig, ha a tünetek súlyosabbá válnak vagy új tünetek jelentkeznek, keresd fel az egészségügyi ügyeletet vagy hívd a sürgősségi segélyszolgálatot.


Ne késlekedj, az orvosi vizsgálat és pontos diagnózis segít a megfelelő kezelés mielőbbi elkezdésében, és a lehetséges komolyabb problémák kizárásában. Az orvosnak lehetősége lesz alapos kikérdezésre, fizikális vizsgálatra és szükség esetén további diagnosztikai tesztek elrendelésére (pl. mellkas röntgen, vérkép, CT stb.).


Remélem, hogy hamarosan találsz megfelelő segítséget és megoldást az egészségi problémáidra!

2023. júl. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!