Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez alkoholizmus? Alkoholista...

Ez alkoholizmus? Alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés

Egy ideje rászoktam, hogy a kávémat vagy likőrrel vagy amaretto-val fogyasztom. Egy cappuccinóba 1-1.5 centilitert teszek, kb 28% alkoholtartalmú, így sokkal jobban esik a kávé, sokkal jobb íze van. Kettőt fogyasztok naponta.


Ha vendéglátóhelyre megyek például ebédelni, vagy csak beülni valahova sokkal inkább alkoholos italt rendelek, mint például kólát/kávét. Sokkal jobban esik.


Illetve egy-egy pohár Aperol spritz is lecsúszik otthon csak úgy magamban, heti 1 alkalommal. Mert jól esik.


2023. júl. 30. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Nem.
2023. júl. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy vendéglátó helyen koktélt, vagy egy, maximum két deci bort fogyasztok.
2023. júl. 30. 20:50
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Az, rákaptál enyhén..
2023. júl. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tényleg?!


Ezek amúgy női italok, tehát sokkal gyengébb mint egy pálinka, vagy grappa.

2023. júl. 30. 21:16
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

A mennyiséget meg tudod állni?

Velem az a baj ha csak egy kortyot iszok, akkor addig folytatom amíg van előttem ha ez 6 doboz sör akkor annyi, ha egy üveg bor az elfogy pár órán belül. Rájöttem hogy nem tudok mértéket tartani és ha belemerülnék akkor lehet nagy baj származna belőle pár éven belül.

Boltba se dobálom már befele ötösével a sört, meg mellé bort, vagy 1-2 sör és ennyi ha elfogy kicsit mérges vagyok, de addigra ki is megy belőlem hogy ne kelljen már több.

2023. júl. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki, hogy mondjuk 3 hétig semmilyen alkoholt nem fogyasztasz, és választ kapsz a kérdésedre.
2023. júl. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Igen. Üdv a klubban.
2023. júl. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A mennyiséget meg tudom állni, természetesen, nem is kívánok többet.

Nem az alkohol hatáséért, nem lesz tőle semmi hatása, főleg az amarettonak ilyen kevés mennyiségtől, hanem az édes ízük miatt fogyasztom.

2023. júl. 30. 22:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Női italok, nekem mind1 minek hívod, alkohol az alkohol, és te tudom nem szeretnéd ezt a választ kapni, de rákaptál....
2023. júl. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hagyd abba mert a végén rá kapsz és tényleg alkoholista leszel!
2023. aug. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!