Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért írnak fel az orvosok...

Miért írnak fel az orvosok szinte csak Frontint?

Figyelt kérdés
Emlékszem régen Xanax volt meg Rivotril, a Rivo az viszont megmaradt ha nem hiánycikk.

2023. aug. 2. 20:23
 1/5 A kérdező kommentje:
Xanaxot meg alig írnak igazából ez a kérdésem, hogy miért történt a váltás?
2023. aug. 2. 20:25
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Mert sokkal olcsóbb és ugyanaz a hatóanyag.
2023. aug. 4. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pl 100 db 0,5 mg Xanax 1344 Ft, 90 tbl 1 mg Frontin 1954 (dupla annyi hatóanyaggal). Ja, és pl 1

Mg Xanax 90-es v 100-as kiszerelésben nem is érhető el.

2023. aug. 4. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

A Ricsibol a 100-as 2 mgos viszont olcsóbb mint a Frontin 1-es 90 tbl (kb 1600 Ft), viszont macerásabb felírni es kiváltani, ráadásul az nem kimondottan szorongáscsökkentő, bár kétségtelen, hogy van ilyen hatása, de eredetileg antiepileptikum, a többi benzo pedig 20-30-as kiszerelésben horror árakon van, lényegileg ugyanazzal a farmakodinámiás hatással (GABA-A recetprhoz kötődése miatt a nuronok hyperpolarisatioját hozzák létre a kloridionok bearamlasaval).

Hat a legnagyobb pofátlanság a Seduxen, amiből 20 db 5 mgos közel 3500 HUF, és vannak, akiknek meg kell enni a napi 3 tabit, ráadásul nem túl jó a farmakokinetikaja sem…

2023. aug. 4. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A frontin ha jól tudom magyar a xanax generikuma. Ugyanaz a hatóanyag , viszont a vivő anyag az más. Én szedtem mindkettőt ,a frontin kiütöt leszedált a xanax az nem.
2023. szept. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!