Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alacsony vérnyomás és pulzus?

Alacsony vérnyomás és pulzus?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy az utóbbi időben akár mikor megmérem a vérnyomásom, az alacsony.


100/60. E mellé 45-50-es nyugalmi pulzus társul. A vércukorszintem 5.0-5.5 között szokott lenni.


Mi az oka az alacsony vérnyomásnak és pulzusnak? Kell aggódnom? (heti 4-5 súlyzós edzésem van, illetve napi 3 óra séta -> 20.000 lépés, de korántsem hinném, hogy a 45-50-es pulzus az normális, hiába ennyit mozgok))



2023. aug. 2. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy magasságot és testsúlyt írhatnál. Alacsony BMI + rendszeres sport esetén inkább pozitívum az 50 körüli pulzus és nem utal problémára. Ellenben ha vagy 100 kg és rendszeresen szédülsz, elhomályosul a világ felálláskor stb, akkor az baj és irány az orvos!
2023. aug. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, a magasság és súly lemaradt. :D


170 cm, 69-70kg

2023. aug. 2. 20:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért az nem hosszútávfutó súly, de nem is lehetetlen hogy csak a fittség az oka. Ettől még elmehetsz orvoshoz biztos ami biztos alapon, de ennyi alapján még nem idegeskednék hogy valami komoly.


Összehasonlításképpen nekem is hasonló a vérnyomásom. 175 cm és 69 kilóval 50-55 a pulzus estefelé amikor le vagyok nyugodva és nem kattog valamin az agyam. Alvás közben nem ritka a 43-44 se. Ne a 120/80 vérnyomást és 70-es pulzust vedd referenciának, mert azt nem a rendszeresen sportoló egyénekre találták ki.

2023. aug. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez rendben van, ha nem okoz problemat (pl gyakori szedules vsgy ajulas). Nekem is alacsony, doki is annyit mondott hogy oruljek neki, ha idosodom sem kell majd vernyomascsokkento.


Ha okoz tuneteket akkor erdemes lehet utanamenni de amugy ez teljesen okes

2023. aug. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!