Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Izomrángásaim vannak testszert...

Izomrángásaim vannak testszerte folyamatosan. Neurológus szerint tipikus szorongásos-stressz tünet. Előfordult mással is ilyen?

Figyelt kérdés
2023. aug. 3. 10:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez tipikus szorongásos tünet
2023. aug. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%
Szia. Mióta tartanak neked az izomrángások? Nekem már lassan egy éve tart a szemhéjamban, illetve időközönkènt testszerte is megjelenik. Nekem is ennyivel lerendezte a neurológus, pedig már majdnem egy éve tart és nagyon el vagyok keseredve, hogy ennyivel leràztak 😔
2023. aug. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Szia! Mostmár két hónapja lassan, de nincs rá jel, hogy meg akarna szűnni. Én elmegyek másik dokihoz, nem hagyom annyiban. Egy MR-t szeretnék "kierőszakolni". Ha nem megy, elmegyek privátban. Én sajnos olyan vagyok, hogyha szűnni nem akaró tüneteim vannak, akkor vizsgálatok nélkül a végén már saját magam kreálom a tüneteket....
2023. aug. 7. 06:40
 4/20 anonim válasza:
100%
Igen, sajnos èn is ilyen vagyok. Engem vizsgàlnak más irányban is más problémák miatt(autoimmun) de egyik orvos sem foglalkozik ezekkel a neurologiai problémákkal. Nekem az izomrángások mellett kéz gyengeségem van és még ez sem érdekli az orvosokat. Egyedül az immunologus aki lelkiismeretesen foglalkozik velem, tőle fogok kérni javaslatot újbóli neurológiai vizsgálagra, aztán úgy már hátha fognak velem foglalkozni.
2023. aug. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%
Melegben nekem elő szokott jönni.
2023. aug. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Leveltetu ***** válasza:
100%

Nekem allandoan elo szokott jonni, IMT (involuntary muscle twitching) nek hivja, legkozonsegesebb oka a kozhihedelem ellenere nem a stressz , hanem legtobb esetben az elektrolit egyensuly megbomlasa a testben. Ez lehet vizhiany, vitamin hiany, so es egyeb asvanyi anayag hiany vagy gyenege potlasa.


Nekem a rendszeres vizfogyasztas, es hazikoszt 95%-ba megszuntette a rangasokat.


A munkam csak neha stresszes, de olyankor sem all elo a rangas.

2023. aug. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. aug. 22. 08:54
 8/20 anonim válasza:

Sziasztok.

Azóta hogy álltok az izomrángással? Orvosál voltatok? Nálam 6 hete tart, voltam neurológusnál, ENG/EMG vizsgálaton, negativ lett szerencsére minden. Az izomrángást bemérték ugyan de nem találták kórosnak. Vitamint marékszámra szedem, a magnéziumom picit határérték alatt volt, A D vitaminom is határon illetve a klorid és a kálium. Most rendeltem ilyen elektrolit port, kiváncsi leszek. De ahogy idegelem magam egyre rosszabb. Amúgy alapjában mostanság pont nem voltam stresszes, bár lehet ez a téli mozgásszegény időszak is bejátszik. De fosok ezektől az ALS és társaitól.

jan. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Leveltetu ***** válasza:

#8 Update:


A rangasok nem jelentkeztek amiota rendszeresen odafigyelek a viszfogyasztasra, elkezdtem hozza vitaminokat is szedni, napi 3 etkezes es rendszeres raggeli (szigoruan teaval), es rendszeres pihenes.

Az elmult 5 honapban 1x tapasztaltam izomrangast a karomban, de valoszinusitem , hogy a fizikai es pszihes faradsag eredmenye volt mert akkoriban nagyon tulhajszoltam magam minden teren. Azota semmi, de mint mondtam, nagyon odafigyelek a hidratalasra es etkezesre es pihenesre.

jan. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Szia!Örülök, hogy jobban vagy. Nekem megvannak a rángások már több, mint fél éve. MRI, ENG/EMG negatív. Orvosok szerint jó indulatú.
jan. 22. 12:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!