Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szeretnék Európai Eg. Biztosít...

Szeretnék Európai Eg. Biztosítási kártyát. Ha regisztráltatom magamat munkanélküliként, azzal az igazolással ki tudom váltani? Ha nem vesznek nyilvántartásba nem tudom kiváltani? Vasárnap megszűnik a munkaviszonyom, de aznap nincs kib. okmányiroda.

Figyelt kérdés
2010. okt. 14. 22:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha vasárnap szűnik meg a munkaviszonyod, akkor úgyis csak hétfőn regisztráltathatod magadat munkanélküliként, "előregisztrációra" nincs lehetőség. Mivel munkanélküliként jogosult vagy a tb-ellátásra, szerintem nincs akadálya a kártya kiváltásának sem, de ezt ott sszemélyese is megkérdezheted majd.


Egy tanács/kérdés: a munkaviszony megszűnte után jogosult vagy passzív táppénzre, ami után ugyanúgy regisztrálhatsz munkanélkülire, viszont 1.) időt nyersz, 2.) valószínúleg (a bejelentett jövedelmedtől függ ugyebár) anyagilag is jobban jársz. Beszélj a háziorvosoddal még ma!

2010. okt. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A passzív táppénzt, már nem szokták megcsinálni, mert nagyon nagy az ellenőrzés rá és ha kiderül,hogy ok nélkül írt az orvos papírt passzív táppénzről, megbüntetnek mindkettőtöket.

Egyébként nem értem , mi köze a munkanélküliségnek az eü kártyához. A munkaügyi kzp-al fogsz szerződéses együttműködési viszonyba kerülni, akik fizetik utána ugyanúgy a TB-t, tehát jogosult vagy rá. Csak személyi kell hozzá, a rendszerben benne vagy mér úgyis.

Ha pedig nem kapsz járulékot és te fizeted magadnak a tb-t, az ugyanaz. JOgosult vagy a kártyára.

2010. okt. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!