Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van ez a furcsa levegőár...

Miért van ez a furcsa levegőáramlás közvetlen elalvás előtt?

Figyelt kérdés

• Privát üzenetben tudok küldeni egy 6 másodperces hangfájlt, mert felvettem.


• A problèmám ÉBER állapotban van, tehát NEM alvás közben, hanem elalvás ELŐTT. Éjfél fele megágyazok, lefekszem (háton alszok mindig), becsukom a szemem, ellazulok és jönnek a gondok: furcsa levegőàramlásokra leszek figyelmes az orromon vagy a számon keresztül, ami abszolút önkéntelen és hirtelen jövő, pici kis valamik, amik pár percenkènt megismétlődnek.


• Csukott szájjal alszom, minden rendben, levegővételem is nyugodt, szokás szerint, majd egyszercsak “kirobban” egy kis levegő a számon keresztül (erről készítettem a hangfájlt), majd pár percig megint semmi, minden nyugodt. Nèha meg az orromon keresztül jönnek ki más jellegű, pici levegőhangok, apró horkolás jellegű hangok ès NEM alszom ilyenkor. Teljesen éberen figyelem csukott szemmel a levegővételemet és nem értem, hogy mi ez. Közben persze remegek a félelemtől, hogy mi ez.


• De már nagyon stresszes vagyok, szinte szorongok emiatt. Mellkasomban is érzem a szorongást, mert erre figyelek és már félek, hogy mikor jön a következő furcsa levegős hang. Mintha ébren “horkolnék”.


• Az alvással magával nincs problémám, ha elaludtam, akkor pihenetően alszom és jó érzéssel, kipihenten ébredek, mint mindig. De ez totális terror és borzasztóan szorongok, hogy már előre stresszelek elalvás előtt, hogy na, ma éjjel épp milyen hangok jönnek majd ki. Ezáltal, hogy erre figyelek és már remegek a gondolattól, nehezebben alszom el, de ha ez megtörtént, onnantól okè, mert alszok és úgysem hallom.


• Ez az elalvás elôtti szorongás a levegő miatt már kikészít. Maximum 1 hete van ez, előtte semmi ilyen nem volt. Nem változott semmi az életemben, ugyanolyan nyugodt, mint eddig.


• Mi lehet ez? Allergia? Szorongás?

Bárcsak valaki tudna segíteni…

Köszönöm



28N


2023. aug. 4. 11:43
 1/2 Fcityzen válasza:
Nem vagyok orvos, de szerintem ez nem kóros eredetű. Ha van hozzád közel álló ember, vele kellene megbeszélni. Ha nincs, érdemes lenne pszichológushoz fordulni. A leírtak alapján nincs ok az aggodalomra.
2023. aug. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

szió!

köszönöm a választ!

Természetesen vannak barátaim, családtagjaim, akikkel beszéltem erről, de nem tudtak rá mit mondani.


Ha nyitott szájjal aludnék, nem lenne ez a hang, de nem tudok úgy aludni. Csukott szájjal alszom, mert úgy kényelmes, hiszen nincs semmi fizikális problémám. Már arra is gondoltam, hogy tudatalatt túl feszült vagyok emiatt, még jobban csukva tartom a szám és néha, ellazult állapotban ez a kontroll megszűnik és utat tör magának a levegő, kinyílik a szám és akkor van ez a hang. Utána visszacsukom ès pár perc múlva újra megismétlődik. Remélem, amilyen hirtelen jött, úgy el is múlik egyszer.

2023. aug. 13. 00:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!