Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gond van a székletemmel, az...

Gond van a székletemmel, az orvosom elküldött gasztroenterológushoz, csinált gyomortükrözést a mai napon, megállapitotta hogy nagyon magas a savam és nem zár a gyomorszájam írt fel pantoprazolt, hogy szedjem életem végéig, mi lesz ha nem szedem?

Figyelt kérdés
Semmi gyomor panaszom nincs, mi lesz ha nem szedem?
2023. aug. 8. 13:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy idő utàn fàjni fog, kimarja a nyelőcsöved, gyomorfekèlyed lesz
2023. aug. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez reflux. Kerülni kell a szénsavas innivalókat, a túl fűszeres kajákat. Lehet most még nem érzed, de később komoly problémát is okozhat. Örülj neki, hogy időben kiderült.
2023. aug. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mi köze a székletednek a gyomrodhoz? Amúgy szerintem hosszabb távon nem biztos, hogy jó szedni ezt a Pantoprazolt.
2023. aug. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azt mondta az orvos, megnézné a gyomromat is, mert lehet onnan indul a gond és jövőhéten vastagbél tükrözés
2023. aug. 8. 15:24
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szeded, kimarja a gyomrot, nyelocsovet. Egy ido utan visszafoedithatatlan lesz es kilyukad
2023. aug. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne akard tudni, milyen az, amikor a felmart nyelőcsöved miatt már vért hánysz. Én orvoshoz sem akartam menni, pedig már állandó gyomorégésem volt. Mikor a vérhányás miatt kórházba kerültem, ott kezdték adni a pantoprazolt, 5. éve szedem és teljesen tünetmentes lettem. Abszolút nem vagyok gyógyszerpárti, utálom őket, de ezt nem fogom abbahagyni. Nem akarom újra átélni azt az érzést. Örülj neki, hogy még azelőtt kiderült, hogy konkrét tüneteket produkáltál volna.
2023. aug. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
6os köszönöm szépen, te milyen idős vagy? Életed végéig szedned kell?
2023. aug. 8. 18:44
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
Mi az uristenert nem szednel egy gyogyszert, ami segit a nyomorult allapotodon? Azert, mert te nem szereted a gyogyszert? Nem is akarom megerteni.
2023. aug. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, 56 éves vagyok, 2018. végén kerültem kórházba a reflux miatt. Ellenségemnek sem kívánom...

Nem mondták, hogy meddig kell szednem, de szedem, ha kell életem végéig, mert az életminőségem fényévekkel javult. Ha te meg tudod előzni a gyógyszerrel, hogy odajuss, ahová én a hülyeségem miatt (nem mentem időben orvoshoz, nem akartam gyógyszert), akkor tedd. Hidd el: nem akarod tudni, milyen érzés volt...

2023. aug. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A protonpumpa gátlónak sok káros hatása van, ezért csak óvatosan szedhetőek hosszú távon.
2023. aug. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!