Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi 3 doboz cigi, 10 doboz...

Napi 3 doboz cigi, 10 doboz sör, 2 feles vodka, 5 füves cigi, alkalmanként eki nyugtatóval. Van még kiút?

Figyelt kérdés

És ehhez jön még napi 5 kávé, 2-3 energiaital, és alig eszik (szerintem nem marad pénze ételre nagyon.) A leírtak egy átlagos napját mutatják be.


Egy jó barátomról van szó, 36 éves, depressziós, magányos, olyan mértékben rombolja magát, hogy az már felfoghatatlan mértékű. Egyelőre a munkáját még el tudja végezni, arcán nem látszódik ez a mérhetetlen hedonizmus. Lehet még rajta segíteni valahogy? Valakinek a környezetében történt már hasonló példa? Ott mi lett a végkifutása a dolognak? Nagyon szeretnék segíteni neki, de nem tudom hogy tudnék.


2023. aug. 9. 08:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Esetleg akkor, ha nem jut hozzá a cuccokhoz és elvonási tünetekkel elviszi a mentő. De akkor sem biztos, mert hiába viszik pszichiátriára, ha nem találják ön-és közveszélyesnek, akkor simán hazaengedik. Addiktológia segíthet rajta, de ahhoz az ő akarata kell.
2023. aug. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én is úgy érzem hogy az apja túl szigorú volt vele, amit a mai napig nem dolgozott fel, szorong ha vele kell beszélnie heti egyszer telefonon.


“Sajnos” örökölt egy nagyobb összeget, egy olcsóbb vidéki ház árát, így most egy jó ideig van pénze a káros szenvedélyeire…

2023. aug. 9. 21:30
 13/15 anonim ***** válasza:
Majd elfogy. Én úgy tapsoltam el egy lakás árát, hogy csak akkor vettem észre, amikor nulla forint maradt a számlámon. :( Annyira nem láttam már a világomat a gyógyszerektől és az alkoholtól (na meg a depressziótól).
2023. aug. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Él még a barátod? Ha nincs betegségtudata, a BARÁTAINAK (!!!) MUSZÁJ elé állni és azt mondani, hogy itt a doki, most bemész, vagy nem állunk veled szóba többet. Ő se csinálhatja ki lelkileg a barátait, és ti is Megoldást akartok. Pszichológustól hallottam, de egyet is értek. Befizetném magánintézménybe, ha kell, kiütve vinném oda.
jan. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mindig van kiút,amíg nem adja fel.

Sok függőséget okozo dolgot fogyasztott, ezek mind rombolják a kozerzetét.

ápr. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!