Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi 3 doboz cigi, 10 doboz...

Napi 3 doboz cigi, 10 doboz sör, 2 feles vodka, 5 füves cigi, alkalmanként eki nyugtatóval. Van még kiút?

Figyelt kérdés

És ehhez jön még napi 5 kávé, 2-3 energiaital, és alig eszik (szerintem nem marad pénze ételre nagyon.) A leírtak egy átlagos napját mutatják be.


Egy jó barátomról van szó, 36 éves, depressziós, magányos, olyan mértékben rombolja magát, hogy az már felfoghatatlan mértékű. Egyelőre a munkáját még el tudja végezni, arcán nem látszódik ez a mérhetetlen hedonizmus. Lehet még rajta segíteni valahogy? Valakinek a környezetében történt már hasonló példa? Ott mi lett a végkifutása a dolognak? Nagyon szeretnék segíteni neki, de nem tudom hogy tudnék.


2023. aug. 9. 08:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Van, ha az egyén maga akarja. Ha csak te akarod, az nem elég.
2023. aug. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sajnos a barátom szerintem nem szeret élni, nem találta meg az értelmét az életnek, otthon nincs se könyve, se számítógépe, se internet/TV. Csak úgy létezik és unatkozik. Ő nem hiszem hogy változást akarna. Szerintem ez egy lassú öngyilkosság, amit folytat.
2023. aug. 9. 08:15
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Hát ehhez már a fizetés is eléggé szép lehet, hogy ezt fedezni tudja! 😮
2023. aug. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátom 24 évesen halt meg. Kb. 2 évig bírta a szervezete, hogy két végén égette a gyertyát.
2023. aug. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mióta tart ez nála, de így is csoda hogy még él.

A gond az, hogyha a barátod egy kicsit sem hajlik arra hogy tegyen a mély depressziója ellen, akkor nem igazán tudsz segíteni neki.

De ha úgy látod, hogy van egy csepp akaratereje is, akkor próbáljatok keresni rehabilitációs intézményt vagy pszichológushoz vinni, hogy kiderüljön miért süllyedt ilyen mélyre.

Úgy tudom Veszprém megyében van egy Szenvedélybetegek Intézménye, ami talán ingyenes ha még egyáltalán működik. Járjatok utána.

2023. aug. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Basszus legalább nete lenne

Én anélkül meghalnek

2023. aug. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Sajnos nincs betegségtudata, így szerintem nem fogadná el az orvosi segítséget. Így ez nem játszik :( Csakis valami barátikörön belüli módszer segítene.
2023. aug. 9. 11:06
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha neki van egy jóbarátja akkor már előrébb van mint én mert nekem ilyen nincs….
2023. aug. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Előbb-utóbb elfogy a pénze, gondolom, és összeomlik, és akkor vagy megmenti az eü, vagy nem. Valószínűleg nagyon erős szorongástól szenved, esetleg tényleg klinikai depressziós vagy borderline vagy nem tudom. Én nem vagyok szakember. De abban biztos vagyok, hogy szakembert kéne kérdezned. Pl. itt van Dudits, aki alkoholistákkal foglalkozik, de biztos hogy tud segíteni, hova fordulj, ahol nem véleményeket, kapsz, hanem tanácsot, hogy mit csinálj. Dudits: [link]


Minden jót kívánok nektek!!!

2023. aug. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
(Azért .. elképesztő, hogy van erre pénze.. ha még képes dolgozni valamit, akkor is... Bár jobb lenne az oktatás, a megelőzés... a járóbetegellátás... rengeteg szenvedést és munkaképtelenné válást lehetne megelőzni.. érzelmi neveléssel válást, stb-t.. na jó csak hangosan gondolkozom.. Kérem Istent, hogy segítse ő is a barátodat!!)
2023. aug. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!