Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az etelizesito okozhat fejfájá...

Az etelizesito okozhat fejfájást? Napokig nem ettem,ma kivételesen tettem a kajába es estére előjött a fejfájás.

Figyelt kérdés

2023. aug. 13. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem. Gyanúsítgatták ezzel a nátrium-glutamátot, ami bizonyos ételízesítőkben megtalálható, de nem sikerült bizonyítani kísérletekkel, hogy bármit is okozna. Egy csomó mindenben, húsban, de még az anyatejben is megtalálható egyébként természetes módon, szóval nem lenne logikus, hogy problémát okozzon.


Viszont ha túlsóztad az ételt és nem ittál eleget, a kiszáradás már okozhat fejfájást. Esetleg így lehet köze a kettőnek egymáshoz. Vagy akár egyéni érzékenység is lehet, biztosan előfordul.

2023. aug. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

DE, OKOZHAT! Sok ember érzékeny rá, az egyik fö tünete a fejgörcs.


Amit meg az elsö ír - persze, természetesen sok mindenben elöfordul, de az ételízesítökben százszoros töbémységben van jelen. A konyhasó meg a cukor is természetesen elöfordul rengeteg élelmiszerben, de ha százszoros koncentrációban teszel az ételekbe, akkor attól is bajod lest!

2023. aug. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van rá valamilyen allergia teszt? Vagy mivel izesitsem innentől az ételt? Ittam utana egy pohár vizet. Plusz még fél litert.
2023. aug. 13. 18:56
 4/9 anonim ***** válasza:

Az ételt normális füszerekkel - só, bors, paprika, zöldfüszerek - ízesítsd, ne füszerkeverékekkel, ettöl is jó ízüek lesznek. Persze ha hozzászoktattad magad az ízfokozókhoz, eleinte feltehetöen meg kell szokni a természetes ízeket, de pár hét után sokkal több ízt fogsz érezni, finomabb különbségeket észre fogsz venni, és sokkal ízesebbnek fogod találni, amit fözöl.


Én évtizedekig szenvedtem migrénnel, rengeteg mindent próbáltam lenne, amikor elhagytam az ízfokozókat meg minden olyan terméket, amiben van, azóta megszünt.

2023. aug. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ki próbálom.Köszönöm a tanácsot.
2023. aug. 13. 20:21
 6/9 anonim ***** válasza:
A lányomnak is fejgörcse lesz az ízfokozótól meg a natrium-benzoát nevű tartósítótól, plusz a mesterséges édesítőszerektől, amiknek most nem is tudom a nevét, szóval vannak érzékenyebb emberek. A nátrium-benzoát nevű tartósítószert én is kerülöm, tudtommal nálunk civilizáltabb országokban már nem is alkalmazható (helyette kálium-szorbát meg mifene van), a mesterséges édesítőszerektől meg én is rosszul leszek. Egyszóval különféle dolgokra érzékenyek az emberek, ki erre, ki arra. :)
2023. aug. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
2napja nem ettem izfokot es nem volt fejfájásom 😀
2023. aug. 15. 15:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tényleg ez volt az ok, kerüld továbbra is.
2023. aug. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben 😀
2023. aug. 15. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!