Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Székrekedésem lehet?

Székrekedésem lehet?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt egész délelőtti próbálkozás után sikerült wc-znem és nagyon nehéz volt, egész délelőtt próbálkoztam vele, mire kijött. Előtte soha ilyen problémám nem volt és azóta, tehát lassan 2 napja nem voltam megint wc-n, pedig azért napont legalább 1x szokott menni. Nem fáj semmim, szokott jönni bélgáz is. Lehetséges, hogy székrekedésem van? Hogyan tudok ez ellen tenni valami?

2023. aug. 14. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Lehetséges, lazíts a székleteden, mert csak rosszabb lesz. Egyél jó sok gyümölcsöt, zöldséget és igyál legalább 2 liter vizet. Segítenie kell. Erőlködni nem szabad. Három naponta legalább egy ürítés kéne. Ha bélgáz jön, akkor nincs bélelzáródás :) Esetleg még intenzívebb mozgással segíthetsz magadon első körben.
2023. aug. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Amikor kijött,milyen és mekkora volt? Fiú vagy?
2023. aug. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igyál sok folyadékot egyél rostos dolgokat
2023. aug. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan ezt hívják úgy, hogy székrekedés.
2023. aug. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
23 éves fiú vagyok, tegnap amikor kijött az tényleg elég nagy volt és kemény. Tényleg életemben nem erőlködtem még ennyire, lehet azért volt ilyen kemény a székletem, mert az elmúlt napokban sok sajtot ettem és ismerősöm családja foglalkozik sajttokkal és volt ilyen nagyobb sajtkóstolás. Másra nem tudok gondolni hirtelen, de tényleg amikor végre kijött, akkor elég kemény volt és nagyon sok jött, szóval nem csoda, hogy alig bírt kijönni. Ma is kemény volt, de már sokkal jobb volt, tegnap ettem görögdinnyét meg hasonló dolgokat, ittam sok vizet és érezhetően jobban jött ki. Viszont most a papíron láttam egy kis vért, lehet a tegnapi erőlködéstől lett egy belső aranyerem, mert tényleg ennyire még sose kellett erőlködnöm és ilyen sokáig. Szóval egy kis ideig nagyon kíméletes kajákat eszem, reggelire chia magos, joghurtos zabpelyhet ettem aszalt szilvával, meg egy körtét. Meg főtt krumplit hasonló dolgokat. Ti mit tudtok ajánlani ezzel a problémával szemben? Esetleg tapasztalatok?
2023. aug. 14. 11:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Bizonyára lehet az erőlködéstől valami apró repedés és, ezért kellene nem hagyni megkeményedni. Esetleg pár napig kenegetheted a nyílást.
2023. aug. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És mivel lenne érdemes kenegetni?
2023. aug. 14. 12:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Én körömvirág krémmel kentem úgy három napig, gondolom a Sudocrem vagy a Neogranormon is jó lehet.
2023. aug. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!