Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ezt hogyan küzdjem...

Szerintetek ezt hogyan küzdjem le? Székrekedés...

Figyelt kérdés

Kiskoromban óta nagyon szorulásos vagyok. Mostanában eddig volt napi szinten székletem, de minden nap izgulok, hogy legyen. Utoljára tegnap előtt este volt, de akkor hasmenés. Én már tiszta para vagyok, hogy mit csináljak. Nem vagyok otthon, este megyek csak haza így kizártnak tartom, hogy ma lenne. Idegen helyen szinte sose tudok elmenni. Osztálykirándulásokat, táborokat is emiatt mondom vissza. Pánikrohamom is volt már amiatt, hogy nem volt székletem.

Szerintetek mit csináljak? Vegyek be hashajtót amikor ma hazaértem? (már többször vettem be) Vagy várjam meg a holnap reggelt és akkor egyek szilvalekvárt, aszaltszilvát és igyak kávét? Aztán ha nm jön össze akkor vegyek be hashajtót?

Hogy tudnám ezt az egész izgulós dolgot leküzdeni?


Sajnálom, kicsit összeszedetlenül írtam, de már most kétségbe vagyok esve :(



2023. aug. 6. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Sok dinnye alma friss lédús termés víz , keves só cukor tömény lisztes étkezes . Nyáron meg kiszárad minden a bőr stb .
2023. aug. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha rástresszelsz az egyáltalán nem segít. Velem is előfordul, hogy nincs két napig székletem mégsincs semmi bajom.
2023. aug. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeres mozgás, sok oldódó és nemoldódó rosttartalmú étel fogyasztása illetve megfelelő folyadékbevitel segíthet a normális székelés helyreállításában. Az általad leírt pánikszerű tünetek pszichogén jellegre is utalhatnak, de lehet hogy csak egy valódi székelési zavar okozza őket. Egy szakorvosi vizsgálatra mindenképp elmennék a helyedben, ha testileg minden rendben akkor pedig egy pszichiátriaira. A hashajtót kerüld mert hosszú távú alkalmazása kiszáradást, elektrolitzavart illetve hozzászokást okoz.
2023. aug. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az esetek többségében a jól megválasztott étrend megoldja a gondot. Ha egyedül nem megy, akkor a háziorvost kérdezd, hogy kihez fordulj és segít összeállitani, hogy mit egyél vagy ne egyél.
2023. aug. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Haziorvosom mondta, nekem szekrekedeses IBS-em van antidepi miatt, szedek IBS-re gyogyszert is de neha nem eleg.


- Ehgyomorra reggel langyos-meleg viz, egy evokanal barmilyen olaj


- Szinten ehgyomorra hashajto (laevolacot ajanlom, este kelj fel hajnali 2 kor mert sokara hat, 45 ml-t vegyel be, reggel szetfosod a wc-t, es delutanra semmi nincs es estere nyugodtan aludhatsz max fingasz egy parat)


- meg glicerines kup 2 mg-os (TEVA)


Ebben a sorrendben!


Ha ebbol nem jon ki, akkor semmibol sem. Ez nuklearis modszer. Szervezet le sem bontja, majad nem dolgozza fel.


Probiotikum nem kell, ez nem fertozeses, de sok vizet igyal es utana egyel tartalmas kajat.

2023. aug. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nukleáris módszer 🤣

Ezen felröhögtem. Egyébként tényleg annak tűnik.

2023. aug. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gyerekkorodban mi segített?
2023. aug. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amikor idegen helyen vagy és nem megy a kakilás , vegyél be hashajtót.

Én is szorongok , nyaraláson , idegen helyen a wc miatt de 2-3 szem dulcolax úgy megfosat hogy örülök ha kiérek a WC-re...

2023. aug. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!