Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mikor van tele egy hólyag...

Mikor van tele egy hólyag mitöl mondjuk rá azt hogy na ez aztán csurig van?

Figyelt kérdés

#pisi #Hólyagteltség
2023. aug. 14. 17:11
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Még sose hallottam senkitől azt, hogy csurig van a húgyhólyagja...

Akkor van tele amikor már olyan erős az inger, hogy nem bírod visszatartani a vizeletet és ha nem mész wc-re akkor bepisilsz. Ha valami akadályozza a vizelet ürítését akkor a hólyag szét is repedhet.

2023. aug. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Értem szóval amikor az első ingert érezzük még nincs tele? Csak akkor van tele mikor már sürgős és feszül!
2023. aug. 14. 20:04
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
A húgyhólyag maximális befogadó képessége 400-600 ml, de a hólyagból érkező ingereket már 50-100 ml esetén is kényszerítőnek érezhetjük bizonyos lelkiállapotok esetén (pl. vizsgadrukk).
2023. aug. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Értem és honnan tudom hogy na most már elérte a maxot?
2023. aug. 14. 21:48
 5/30 anonim ***** válasza:
Úgy hogy már azonnal bepisilsz
2023. aug. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 erogeen ***** válasza:
Ezt a kifejezést így még nem hallottam. Az valószínű, hogy ha egy hólyag "csurig" van akkor a gazdája hamarosan becsurgat.
2023. aug. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
54%

500 ml a nőknél, 700 ml a férfiaknál az, ami a hólyagban elfér.


Egyszer 2 férfi versenyzett, hogy melyikük tud tovább pisilni. Erről a videó fent van Youtubeon. Rengeteget ittak és végig jelezték, hogy most kb milyen szinten kell pisilniük és amelyiknek épp nem kellett pisilnie direkt hergelte a másikat.

Mindkettő akkor ment ki, amikor szó szerint érezte, hogy mindjárt elkezd folyni. Lemérték, és mindkettő 600 ml felett pisilt, a 700 ml-ert egyik sem érte el, tehát a 600 ml már bőven az a szint egy férfinál, hogy azt érzi, amit a érdésben írtál.

Érdekes, hogy aki ml-erben kevesebbet pisilt annak hosszabb ideig csorgott. Ő tudta szabályozni, hogy lassan csorogjon, míg a másik mondta, hogy ő neki ez nem ment, ő eleresztette és jött az egész.


A nőknél nem tudom, mert sosem méregettem a saját vizeletemet, de szerintem, ha a férfiaknál 700 ml fér el a hólyagban és 600 ml-nél már nem tudnak tovább uralkodni magukon, a nőnél akkor 400 ml lehet az, amikor érzi, hogy most már nem bírja tovább.

Az, hogy ez mennyi idő alatt jön ki pedig megint más. A nyomás itt má, mint a férfiaknál vagyis én azt veszem észre, hogy a férfiaknál akik rohannak be a wc-re, azt hallom kívülről, hogy csordogál, addig nekem amikor kétrét görnyedve esek be a wc-re, szinte letépek magamról mindent alulról és levágom magam az ülőkére, mint a kígyó úgy sistereg, így nagyobb sugárban a vizelet is gyorsabban ürül, a maximum 40-50 másodperc lehet.

2023. aug. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem ezt az egészet mert érdekelne meddig bírom hány óráig max tartani.?

Néha szeretem tartogatni most tegnap éjfélkor voltam már irtóra kell 12,5 órája tartom, úgy érzem már feszítt az egész hasam és folyni akar, de tartom nem engedek neki csakazért sem!

2023. aug. 16. 13:37
 9/30 A kérdező kommentje:
Elszámoltam magam az elöbb akkor volt 13, 5 óra és most 14,5 óra után muszály volt elmennem pisilni, nagyon teli voltam, de nem tudom mi történt volna ha nem megyek! Bemegy?
2023. aug. 16. 14:35
 10/30 anonim ***** válasza:

Ez megint más kérdés, hogy meddig bírod.

Ha jól emlékszem, akkor érzed, hogy pisilned kell, ha a hólyagodban a vizelet elér a 250 ml-t.

Nyilván nem ugyanaz, ha egy órán belül megiszol egy-két korsó sört vagy, ha egy délelőtt megiszol 1-2 pohár vizet. Más-más mennyiségű vizeletet generál, más-más ritmusban. A záróizomnak sem mindegy, hogy szépen folyamatosan telik a hólyag vagy hirtelen.

Ha rád rakok egy üres hátizsákot és apránként mindig beleteszek valamit, nem ugyanolyan, mintha egy nagy súlyú táskát hirtelen rád rakok.

Ugyanígy a záróizomnak sem mindegy, hogy rövid időn belül lesz a hólyagban 600 ml vizelet és ez a súly rakódik rá, ezt a súlyt kell megtartania vagy szépen apránként eléri a 250 ml-ert és folyamatosan telik, tehát folamatosan nehezül rá a vizelet mennyisége.


Én egyszer például nagyobb mennyiségű folyadékot megittam egybe egy ultrahangos vizsgálat miatt és nekem a bevitt folyadék két pisiléssel jött ki. Az első pisilés előtt olyan szinten kellett pisilni, hogy nem tudtam tovább várni, nem tudtam volna tovább tartani akár 2 percet sem, nemhogy órák hosszát. Fél óra múlva pedig ismét nagyon kellett pisilnem.


Sőt, olyan is volt, hogy nagyobb mennyiségű folyadékot megittam és utána indultam el valahova. Az út egy órás volt, a villamos utolsó megállóiban már toporgotam, amikor leszálltam, az utat a helyszínig futva tettem meg és amikor megérkeztem az első kérdésem az volt, hogy merre van a mosdó. Abban a pillanatban, hogy beértem az egyik fülkébe már el is kezdtem bepisilni, villámgyorsan kellett letépnem magamról alulról a ruhát, hogy ne teljesen pisiljem össze magam.

Ellenben volt, hogy akár órák hosszát is visszatartottam, mert normális mennyiséget ittam folyamatosan, csak nem jutott időm a mosdóba menni.

Tehát ez függ attól, hogy mennyi folyadékot viszel be és milyen gyorsasággal.


De azt ne felejtsük el, hogy ez káros. Előfordulhat, párszor, hogy nem tud az ember sokáig mosdóba menni, nagyobb mennyiségű vizeletet kell visszatartania hosszabb ideig, de ha valaki direkt csinálja és folyamatosan akkor az nagyon kellemetlen dolgokat okozhat.

2023. aug. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!