Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Refluxosok! Be roppant a...

Refluxosok! Be roppant a melegfront és rosszalkodik a refluxom és a gyomrom. Van valami jó ötletettek?

Figyelt kérdés

2023. aug. 15. 07:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha otthon akarod kezelni magadnak:

- rennie tabletta

- szódabikarbónás gargalizálàs

- igyál lúgos vizet

- igyál fehérakácvirág teát (cukor, citromlé nélkül!)

- ne igyál kávét, alkoholt, szénsavas üdìtőt

- ne egyél fűszeres, forró vagy túl hideg ételeket

- többször egyél kisebb adagot

- evés után ne hajolgass és ne feküdj le

- alvásnál emeld meg az ágy

fejvégét

- mindig legyen nálad pàr szem háztartási keksz


Ha súlyosak a tüneteid, akkor orvos!!!

2023. aug. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A szódabikarbónas gargalizálàst le írod nekem.

Most ettem egy kis görögdinnyet es egy pici darab vissza jött... és olyan érzés mintha a gyomrom nem kapna ételt...

2023. aug. 15. 10:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Talán kezdjük azzal, hogy semmiféle melegfront nincs. Csak mielőtt tévútra mennének a válaszok...
2023. aug. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet kapni étkezési szódabikarbónát, 1 kg kb 5-600 Ft. Én ébredés után egy pohár vízben elkeverek egy kiskanállal és megiszom. A "lúgos víz" amit ajánlottak, az a Salvus víz, csak elég drága és ugyanaz a hatás, mint a szódabikarbóna. Gargarizálni akkor szoktam erősen sós vízzel, ha túl sok nyák gyülemlik a torkomban. Csak hanyatt szabad aludni és ne csak a fejed, hanem deréktól felfelé emeld meg a fekhelyed, ne tudjon a sav visszacsorogni a nyelőcsöveden. Sűrűbben és keveset egyél, lefekvés előtt 2 órával semmit. Melegfrontnak ehhez nincs köze.
2023. aug. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!