Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig tartanak az aranyeres...

Meddig tartanak az aranyeres tünetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szülés után néhány héttel nagyon erős aranyeres tünetek jelentkeztek. Fájdalom, viszkető, égő érzés, vérzés. A patikában a Proktis M kenőcsöt ajánlották. Használom az előírás alapján reggel és este is, a tubus kanüllel együtt. Egyik nap jobban érzem magam, másik nap viszont kész szenvedés az egész napom székelés alatt és után is. Igyekszem minél több vizet inni és rostosabban étkezni.

Kb mennyi idő, mire elkezd hatni a kenőcs? Van valami más, ami esetleg bevált rá valakinek?

Nyíregyházán van olyan magánklinika, vagy magánrendelő, ahol ha esetleg műtétre kerülne a sor, nem fél milliót gombolnának le rólam?



2023. aug. 29. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia!Lassan gyógyul. A vègbèlkenôcs ès kup sokat tud segiteni.
2023. aug. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Már kb 2 hete kínoz, hol jobban, hol kevésbé. Nem tudtam mennyi idő lehet, míg elkezd javulni, de akkor normális, hogy így elhúzódik?!
2023. aug. 30. 01:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mikor előjött nem segített a Reparon, és a Proktis sem. Viszont elmentem proktológiára, ott írtak fel kúpot(Prosterisan) és kenőcsöt(Aurobin), azok 5 nap alatt helyrehozták. Jelentkezz be egy maszekhoz, kb 30ezerből megvan a vizsgálat, nagyjából 10-12e volt a két készítmény, és azóta sincs vele gondom.
2023. aug. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Fontolgatom, hogy orvoshoz fordulok. De nem igazàn ismerem a proktológusokat. Ki megbízható, aki nem csak felületesen megvizsgál ennyi pénzért.
2023. aug. 30. 09:42
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, egy aranyérvizsgálat amúgy sem egy mindenre kiterjedő vizsgálat. Oldalra fekszel, benyúl, tapogat. 5 perc vetkőzés-öltözéssel együtt. Utána elmondja hogy mikre figyelj az étkezésed során, megfelelő folyadékmennyiség, stb, majd felírja a szereket és viszlát. Hát igen, nem olcsó.

De amúgy a sima sebészetre is mehetsz, oda beutaló sem kell, sok esetben időpont sem, és ugyanúgy meg tud vizsgálni a sebész. ÉS akkor azt nem kell fizetni. Jelezd, hogy a vénynélküliek nem használtak, aztán felír valamit.

2023. aug. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Itt nem azzal van a gond, hogy 30 ezrekbe kerül a vizsgálat és hogy 5 perc. Ha csak ennyire van szükség a vizsgálathoz, felesleges fél órákat ott tölteni, nyilván nem is az a célom. Csak ugyebár már ha magánba kényszerül az ember, akkor igenis normális vizsgálat legyen, ne az hogy elmondott panaszokra, szemügyre vétel nélkül állítson fel diagnózist. Mivel ugye ennek a gondnak is több stádiuma van, gyanítom nem mindegy mivel es hogyan van kezelve.

Köszönöm a segítséget.

A penzt inksbb a mutet mistt sokallom, ami mindemhol 4-500 eztekbe kerul. Nekem ez kicsit sok, de lehet csak en erzem igy.

2023. aug. 30. 11:25
 7/11 anonim ***** válasza:

De lehet nincs is szükség műtétre! Én míg nem mentem orvoshoz, meg voltam győződve, hogy valami óriás aranyérrel rendelkezem. Aztán a vizsgálat után derült ki, hogy belső aranyerem van, ami begyulladt. Magánban voltam, engem speciel megvizsgált még ha rövid is volt a vizsgálat, elvégre egy szakértő csak tudja mit kell nézni.

Ne hezitálj szerintem ennyit ( tudom, hogy baromi nehezen szánja rá magát az ember, nem ez volt életem legjobb vizsgálata, tény) minél hamarabb túl vagy rajta, annál hamarabb lesz segítség.

Amúgy az sztk-s sebészet is olyan, hogy ha látja, hogy mekkora baj, és segíthet rajta, akkor simán meggyűrűzi helyben. Az is sokat segít.

2023. aug. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rossz szokásom, hogy rögtön a legrosszabbra gondolok. De így, hogy másnak is volt hasonló, ami mütét nélkül rendbe jött, talán nekem se lesz rá szükségem. Remélem nem is szándéka az orvosnak azonnal műteni, ha helyre hozható krémmel, kúppal esetleg. Csak hát igen, elég "kényes" területről van szó. De nem érdemes halogatni.
2023. aug. 30. 13:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Sebészetre menj, ott megnéznek és írnak fel krémet vagy kúpot, én Aurobint kaptam, az nagyon gyorsan hatott.
2023. szept. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál. Szerencsére már másnap tudott fogadni. Írt fel kúpot, rengeteg tanácsot kaptam, továbbra is használom a kenőcsöt. A kúpot aznap nem sikerült kiváltani, viszont már másnap éreztem javulást. Talán elkezdett hatni a Proktis kenőcs. Így a kúpot nem váltottam még ki, de megfogadva az orvos tanácsait egyre jobb a helyzet. Köszönöm mindenkinek a segítséget.
2023. szept. 7. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!