Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hatásos gyógymód csípésekre?

Hatásos gyógymód csípésekre?

Figyelt kérdés

A jobb lábszáramon 12 db kisebb nagyobb csípés lett hétfőre. Fogalmam nincs mi csíphetett meg. Borzasztóan viszket azóta. Kenem naponta többször Fenistillel, próbáltam a Supradermet is. Egyik se használ. Ma reggelre is még iszonyúan viszket az egész, és szoknyában nem is egy szép látvány.

Van valakinek bármi bevált gyógymód akár a gyógyszertárból, akár otthon?



2023. aug. 30. 07:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Zuhany alatt egyre melegebbre állítod a vizet, amíg már annyira forró amit még el tudsz viselni, pár mp-ig csorgatod rá és utána nem fog viszketni 1-2 órán át.
2023. aug. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az lenne a legjobb ha megmutatná legalább a háziorvosnak, jobb esetben bőrgyógyásznak mielőtt a sok vakarástól elfertőződik.
2023. aug. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem vakarom konkrétan a csípéseket, mert nem szeretném, hogy vérezzen is egy idő után. A csípések körül szoktam vakarni ha már nagyon viszket.

Hétfőn a gyógyszertárban kb kinevetett a gyógyszerész, mikor kérdeztem mit ajánl rá. Azt mondta, kenjem Fenistillel.

2023. aug. 30. 07:55
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
Teljesen felesleges bőrgyógyászatra menni, nem értenek hozzá, felírogatnak mindenféle hülyeséget és jobban viszket utána, nálam ezt többször eljátszották. Anno mikor volt egy viszkető piros folt, közepén hólyaggal, akkor is azt mondták ez csípés, meg kivakartam (pedig hozzá sem nyúltam), írtak rá valamit, 1 hétig kentem, semmi változás, egész nap úgy viszketett, hogy megőrültem, aztán kiderítettük, hogy ez allergia, Fenistillel elmúlt 3 nap alatt. Fenistil allergiás tünetekre jó, nagyon viszkető csípésre semmit sem ér, én már mindenfélét kipróbáltam, amit lehet kapni gyógyszertárban. Egyedül ez a melegvízes megoldás hatásos nálam.
2023. aug. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy naturlandos csípés után krém volt a legjobb ha megcsíp szúnyog, a Fenistil nem segitett. Persze tudni kellene mitől van, szúnyog, ágyi poloska? Utobbi nagyon tud viszketni és sokára múlik el.
2023. aug. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs. Van rajtam egymás mellett több apró csípés. Ez nem tűnik szúnyognak. Meg távolabb vannak nagyobbak.


Köszi a tanácsokat!

2023. aug. 30. 13:24
 7/12 anonim ***** válasza:

Vegyél ilyet:

Susp. zinci aquosa FoNo VIII PARMA 100g


[link]


Ez egy mentolos, rázókeverék. Egyetlen hátránya, hogy fehér leszel tőle. Vattakoronggal kell felvinni a bőrre.

2023. aug. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nézd át az ágyat!!! Nehogy onnan keruljon rad egyre tobb.


Fenistil mellett azt tudod hogy nem nyulsz hozza, nem vakarod es veszel egy allergiagyogyszert. Az antihisztamibn segit a gyogyulasban es a viszketesben is. 3p dbos cetirizin pl csak 700 ft

2023. aug. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30*
2023. aug. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a tanácsokat!! Rendesek vagytok!

Megnézem az ágyat is. Bár én olyan alapos nagytakarítást csinálok heti 1x hogy elhúzom a nagy szekrényeket, komódot, ágyat. Már ötletem nincs mi lehet itt a szobában. :(


Tényleg köszönöm nektek!

2023. aug. 30. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!