Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anti tpo csak nullán jó? Vagy...

Anti tpo csak nullán jó? Vagy ha kicsi termelődik belőle, az már nem jó jel?

Figyelt kérdés

Nekem ugrál mostanában, de értékhatáron belül marad. Gondolom a legjobb eredmény a 0-hoz közeli lenne, azaz ha nem termelne ilyen antitestet a szervezetem.

Kiugorhat ez később jobban is? Vagy nincs miért aggódnom?

Köszi előre is a válaszokat!



2023. szept. 5. 01:46
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mennyi az az érték? Általában a labor mérési tartománya nem 0-tól indul.
2023. okt. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
0-60 a ref. tartomány, nekem eddig 48-as, majd félév múlva 28-as érték lett.
2023. okt. 25. 22:42
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha PM alul vagy túlműködéssel nem jár, akkor nem kell foglalkozni vele, csak kontrollálni, ha van valamelyik, akkor már gond, kezelni kell főleg, ha vannak rá utaló tünetek is. De az nem jó, ha 0-60ig jó és neked 28, az már a fele, de a 48 főleg sok, szerintem ez már okoz T3, T4 eltérést gondolom.
2023. okt. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát határértéken belül van egyelőre minden, tsh 3-4 körül van mindig, a t3 is jó, a t4 szokott néha egy picit a határérték alá menni, de csak kicsivel, pl ref. értékben 11,5-től jó de nekem most 11.0 volt.

Anti tpo most 28 körül megállt, de előtte volt a 48as érték, szóval magától csökkent visszább.

Doki szerint ezzel semmi gond, majd babát szeretnék akkor kell jobban foglalkozni vele.

Ezért magánúton szoktam megnézetni ezeket a dolgokat.

Mert kicsit félek tőle hogy ha esetleg rosszabbodna a dolog, akkor ne babatervezéskor derüljön ki.:(

2023. okt. 26. 11:49
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, alapból nem gond így, babatervezéskor a TSH 2 körül kell legyen,de nálunk van Hashimoto is, lombikozunk ezért nekünk 1 körül kell legyen ahhoz, hogy a stimuláció miatt ne emelkedjen meg nagyon.
2023. okt. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!