Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Zinnat antibiotikum jo megfaza...

Zinnat antibiotikum jo megfazasra is?

Figyelt kérdés

Van, akinek megfazasra irtak fel?

Kerlek segitsetek:(



2023. szept. 13. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Milyen erdekes pont nekem is ezt irtak fel par napja. Nekem a mellkasomon 3. tablettanal kiuteseim lettek, doki mondta szedjek antihisztamint, jo de nem ir fel, akkor?


Tudom tanultam farmakologiabol mi kell antihisztaminhoz (ami tartalmaz H1 receptorra hato inverz-agonista (antagonista egyebkent, de ez lett a konvencio) hatoanyagot). De egy hetkoznapi ember honnan tudna hogy peldaul ha mentalis beteg akkor a mirtazapine vagy mianserin eros antihisztamin tulajdonsagu? Vagy a dimenhidrinat (daedalon)?


Nekem fura lefolyasu volt. Hidegrazas reggel, 2 takaro kellett, es meg faztam, de elmult mar aznap, aztan ilyen ossze-vissza gyengeseg, fejfajas 3 napig aztan kijottem belole. Lehet segitett ez a cefuroxime zinnat. Mondjuk ahol en valtottam ki ott termekhiany volt, szoval helyette mas termeket kaptam de ugyanuy cefuroxime, szoval nincs kulonbseg a tied meg enyem kozott semmiben, max arban meg forgalmazoban. De sima megfazasra szerintem nem kell. Tobbet artanal a belfloranak vele.


Amugy egy komoly borbetegseget okozhat (amit mas antibiot. annyira nem), Steven Johnson's szindroma. Elegge ... groteszk es fajdalmas epidermis - dermis necrosis.


Aki nem birja a groteszk kepeket, ne nezzen utana csak higyjen nekem. En szerintem, aki gyogyszersz hallgato vagyok, tajekoztatni kene az ilyen nagyobb aranyban elofrodulhato vagy ritkan elofordulo mellekhatasokat. Tokmindegy milyen ritka, ha veled tortenik meg szarban vagy. Ez halalos is lehet. Szoval ezert nem ertem

2023. szept. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megfazasra nem kell antibiotikum
2023. szept. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Antibiotikum akkor segít, ha bakteriális fertőzésed van, vagy megelőzésképp is felírhatják, ha nagy a bakteriális felülfertőződés esélye.


A megfázás tipikusan vírusfertőzés, de bakteriális is lehet. Van orvos, aki komolyabb ok nélkül is felírja vírusfertőzés esetén is, de ez valójában ellenjavallt. Azt nem tudjuk, hogy a te esetedben indokolt vagy sem, mivel nem írtál részleteket, és amúgy se lehet ezt távolról igazán jól megítélni.

2023. szept. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Megfazasra nem jo. Arra semmilyen antibiotikum nem jo.

Akkor jo csak ha nagyon elhuzodik es megvan a veszelye hogy valami szovodmenye lesz pl kozelfulgyulladas ilyesmi. Akkor megelozesre jo

2023. szept. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen mindenki hozzaszolasat.

Sose szedtem gyogyszert, az utobbi idoben valtozott meg.

Penteken megyek ausztriaba felszolgalo munkara, igy nagyon-nagyon szeretnek meggyogyulni, hogy maximalisan tudjak teljesiteni.

Egesz nap 38-9 korul mozog a lazam, melegem van, ver a viz.

Tegnap kezdodott. Ugy megdagadt a torkom hogy nyelni nem tudtam, orrdugulas, orrfolyas es egesz napi/esti laz

2023. szept. 13. 23:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos pont a banális megfázás az, amin nem igazán tud segíteni az orvostudomány. Pihenj sokat, ez a legtöbb, amit tehetsz.
2023. szept. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sem jó egyik sem a megfázásra. Nekem is rendszeresen antibiotikumot ír fel az orvosom.

Azt vettem észre, mióta hozzá járok egyre többször vagyok beteg. Illetve most már az emésztésemmel is kezdenek gondok lenni, úgyhogy ennek most már véget vetek.

Egy ismerősömnek meg az lett az antibiotikumtól, hogy már alig marad meg benne valami étel... soványra lefogyott és szinte mindent ki*osik. Dietetikussal tudták azt elérni, hogy miket ehet, hogy megmaradjon benne valami. Úgyhogy szerintem nagyon vigyázni kell a használatával...

2023. szept. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!