Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aspirin Protect, mi az igazság?

Aspirin Protect, mi az igazság?

Figyelt kérdés

Üdv!


Aspirin Protectről érdekelne a véleményetek.

Orvos nem írta fel, patikában javasolták, amikor sima Aspirinért mentem (fejfájásra). Azt mondták, napi 1 simán mehet folyamatosan, megelőző jelleggel.

Ami indokolná:

30 éves nő vagyok, fogamzásgátlót szedek évek óta, dohányzom, illetve túlsúly is van.

(Ezeknek a negatívumaival mind tisztában vagyok, amin változtatni kell, azon fogok, ebbe ne menjünk bele pls.)

Trombózis hajlam egyébként nem ismert, családban nem volt soha, sem infarktus.

Eddig teljesen nyugodtan szedtem (nem okozott véralvadási zavarokat sem), de egy ideje elbizonytalanítottak, mert legutóbb a patikus nagyon csodálkozott, hogy miért szedem ezt naponta. Több orvost, patikust kérdeztem, próbáltam utána olvasni, de szó szerint mindenki mindenhol mást mond és mást ír.

Van, aki szerint a rizikófaktorok miatt igenis ajánlott, és semmilyen mellékhatása vagy veszélye nincs, mások szerint csak simán felesleges, de olyanokat is írnak, hogy gyomorvérzést okoz, meg elbutulást, és egyáltalán nem szabadna szedni, csak ha kifejezetten vérhígítót ír fel az orvos pl. elzáródás miatt.

Egyszer azt írják, hogy semmilyen gondot nem okoz az elhagyása, másszor azt, hogy aki egyszer elkezdte, az már ne hagyja abba, mert azzal csak nagyobb bajt csinál...

Szóval én most már teljesen összezavarodtam, nyilván egyik napról a másikra nem tudok sem lefogyni, sem a dohányzást abbahagyni, vagy a fogamzásgátló helyett más megbízható módszert találni, és amíg ezek megoldódnak, nem tudom, mi lenne a jó...

Szedjem továbbra is a napi 1-et, vagy hagyjam abba, lehet e baj belőle, ha szedem, lehet e baj belőle, ha abbahagyom?


Az "ismerősöm mesélte, hogy olvasta valahol, hogy valaki azt mondta, hogy szerinte..." jellegű feltételezéseket hanyagoljuk, ha lehet, maradjunk a biztos infóknál.


Köszönöm szépen a segítséget!



2023. szept. 13. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
És majd a gyakorin lesz biztos infod? Én szedem az asa protect-et (ugyanaz, mint az aspirin) 3 éve és nem okoz gondot. A neten bárki írhat bármilyen baromságot, nem kell komolyan venni.
2023. szept. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát, veszíteni nem veszítek azzal, ha itt is megkérdezem. Hátha valakinek van tapasztalata.

Köszönöm a válaszod! Te miért szeded, ha megkérdezhetem? Megelőzés, vagy felírták valami miatt?

2023. szept. 13. 17:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Fehér foltok jelentek meg a szemem előtt és arra írta fel a hazidoki, azért szedem, lehet, hogy már régen abbahagyhatnam, de sok vizet nem zavar a szedése.
2023. szept. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Csináltass labort, alvadásra! Meg az sem mindegy ám, hogy pl. ülő életmódod/melód van-e.
2023. szept. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Szakorvos írhatja fel.Háziorvos csak akkor ha ezt a szakorvos engedélyezi.

Ez vérhígitó,és nem fájdalom csillapitó tabletta.Ezt tartósan szedni kell.

2023. szept. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezért nem látom értelmét itt kérdezni, a 4. és 5. válasz is hülyeség.
2023. szept. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs gondod, ami véralvadási veszélyt feltételez, vagy olyan tünetek, amik erre utalnak, akkor felesleges szedni.
2023. szept. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalataimat osztom meg.

Nagyapám (kb. 60) és apám (80) is agyvérzésben haltak meg. Apám élete utolsó hatodában vérhígítót (Cinkumar) is szedett. Szívpanaszai, szívgyengesége, később erős ritmuszavara volt.

Én(66F) kollégám jó véleménye alapján kerestem rá a weben az Aspirin Protect jó és rossz hatásaira. Mivel veszélyeztetett vagyok két, lábon kivitt szívinfarktus, balszív károsodás, magas vérnyomás, feszkó, mozgásszegénység miatt - soha nem dohányoztam, szeretem a cukrot, nem vagyok kövér - és megismerve az Aspirin lehetséges hatásait, elkezdtem szedni, mert a felírt Egiramlon jó hatásai - szívre, agyra, potenciára- mellett a lábam gyors elhalását okozta - vizesedés, puffadás, lábtalanság érzés, bőrpanaszok a lábon- is az Egiramlon számlájára irandó, így tenni kellett valamit. Az Aspirin P. pár nap alatt megoldotta a lábproblémáim túlnyomó részét, csak a bőrproblémák maradtak (Van egy kis emelkedett vércukor is, úgy 6.5, kezelve. Merckformin).

Ami most idegesít - sok más mellett - a stabil magas vérnyomás, és a vagy az Egiramlon miatt, vagy sokkal kisebb valószínűséggel az Aspirin miatt megjelent pszoriázis.

A vérnyomást mindenképpen csökkenteni kell (155/95), de házi módszerek nem hatnak, Egiramlont nem akarom növelni 1x1-ről, mert így sem kell aludnom - egyetemistáknak jól jöhet vizsgaidőszakban :) - és az elkezdésekor is túl erős hatásúnak éreztem.


Tehát az Aspirin Protect 100 (van 300 is) inkább jó, mint rossz. Vérhígító hatása a legelején nagyon enyhe, inkább csak jelzésértékű ínyvérzésben mutatkozott nálam.

Napi rendszerességgel, este kell szedni - valamelyik gyógyszeremnek vízhajtó hatása is van, lehet, ennek is, ami kellemetlen és lehet oka a magas vérnyomásnak -, de az Aszpirin Protectet elhagyni csak igen fokozatosan szabad - ez nem sajárt tapasztalat, én egyszer- kétszer kihagytam és nem mindig este vettem be, de még elég rugalmas a szervezetem (COVIDot egyedül átvészeltem 85%-os véroxigénszinttel, háromnapos lázzal) mégsem éreztem az Aszpirin kihagyásnak semmi jelét.


(Annyit hadd jegyezzek meg: a vérhígítók előnye a digitális élet-halál, azaz vagy élsz, vagy meghaltál, NEM szenvedsz évekig. Ezt láttam apámnál, akinek megpattant az agyában az ér -ami általában délelőtt 10 óra körül történik, előre szóltam!! - és elöntötte a koponyáját a vér, nem tudott a vérzés megállni.)


Kapható a vörösszínű orrba-lézer és a karórába szerelt hasonló lézer. Orosz felfedezés volt a vér megvilágítása vörös lézerrel, amelynek hatására az összetapadt vérlemezkék elváltak. Saját tapasztalat az orrba-lézerről, hogy sokkal gyengébb hatású, mint az Aspirin Protect - de nincs gyomorbántó hatása.


A fő gond, hogy már a Marsra megy az emberiség, de még a pszoriázisról sem tudnak az orvosok semmit... Bőrgyógyásznak a legjobb - a beteg soha nem gyógyul meg, de nem is hal meg :)

2023. okt. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Még #8 vagyok, újraolvasva a kérdező bejegyzését, mivel nincsenek sem a felmenőinél, se nála vérsűrűségi gondok, és még talán szülni is akar, a helyében igen fokozatosan: hat nap után a hetediken kihagynám, majd 5 nap után a hatodikon kihagynám, és így tovább, a teljes elhagyásig, ha nagyon óvatos, indulhat akár 30-ról is.

Apám úgy állt le a szolid dohányzásról kb. negyven éves korában, hogy egyre rövidebbre vágott cigarettákat használt. Itt is tetszőleges finomságú fokozatosság választható. Én minden szál számba vételekor arra gondolnék, hogy a szomszédos gyár óriás kéményéből kiömlő füstöt vezetem a számba...és elfelejteném azt a téveszmét, hogy a dohányzás fogyaszt. Nem fogyaszt, hanem karcsúsít, de az okozott betegségeken keresztül.

2023. okt. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!