Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha vérkép előtt 5 órával...

Ha vérkép előtt 5 órával megiszok egy kvt akkor magasabb lesz a cukorszintem ?

Figyelt kérdés
Vérképet csináltattam és 8 as volt a cukorszintem éhgyomorra. 10órakor vettek vért és én reggel 5kor ittam egy kvt 5 db édesítőszerrel. Ettől lehet magasabb az érték ?
2023. szept. 14. 04:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. 5 óra alatt az már kiürült.
2023. szept. 14. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem. Amúgy se cukorral ittad.
2023. szept. 14. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
47%
Nincs összefüggés. Ha még cukorral is ittad volna, ennyi idő alatt akkor sem lett volna 8-as cukrod.
2023. szept. 14. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez nagyon magasnak számít ?
2023. szept. 14. 07:07
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Éhominak igen.
2023. szept. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Éhomi vérvételnél az ajánlás alapján legalább 10 órával előtte szabad enni utoljára, inni is max vizet szabad azután. Akkor is, ha nem volt cukros a kávé, de alapvetően beindul az inzulintermelés az édesítőszertől is, ugyanis az édes íz önmagában kiváltja. Utána lehet olvasni, ha nekem nem hisztek. Egyszóval igen, befolyásolhatja, újra kellene csináltatni a labort cukorra.
2023. szept. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
#6:Igen, ez valóban így van, de a 8 akkor is sok. Persze igazad van abban, hogy ha nagyon fontos a cukorérték, akkor ezt azért illik korán reggel vizsgálni úgy, hogy felkelés után ne legyen semmilyen étkezés, ivás, maximum sima víz.
2023. szept. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!