Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hozzá lehet szokni a világosba...

Hozzá lehet szokni a világosban alváshoz?

Figyelt kérdés

Kolis vagyok egy új koliban. A szobában az utca fényei miatt nagyon világos van. Kb nappali xd

A függönyünk semmit nem ér (nem lehet rá sötétítőt tenni, nem klasszik függönytartó van). A szemmaszk leesik, zavar.

Ehhez hozzá lehet szokni? Van vmi jó tanács? Nem alszok napok óta.



2023. szept. 14. 06:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Mindenhez hozzá lehet szokni. Vagy meg kell oldani.

Mennyire nagy az ablak? Egy kartonlapot nem tudtok esténként odatámasztani függöny gyanánt?

2023. szept. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt, hogy hogy lehetne jobban sötétíteni, hidd el, már körbejártam, minden szempontból. Nagyon nagy az ablak, kb lehetetlen jobban letakarni, mint most van
2023. szept. 14. 07:01
 3/14 anonim ***** válasza:
14%

Ezért találták ki a szemfedőt alváshoz! Tudod, amit a filmekben lehet látni.

Nekem is van már évek óta, mert nem szeretek koromsötétben aludni.

2023. szept. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18%

Az a baj hogy a bőr sötétben tud leginkább regenerálódni alvás közben.

Sötétben és eleget kell aludni főleg az arcbőrünk regenerálódása miatt.

Gondolom nem szeretnél öreges arcot.

2023. szept. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Sokan lámpa mellett alszanak...


Én amikor éjszakás voltam akkor szoktam rá a szemmaszkra, elején engem is zavart aztán úgy hozzászoktam, hogy most már hiányolom ha nincs rajtam alváshoz, pedig már nem nappal alszom. Jó minőségűt kell választani ami párnázott, nem ilyen sima ruhadarabot

2023. szept. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Dechatlonban lehet venni ilyen szemtakarot 1 - 2 ezer Ft full sotetet csinal.


Ha csak a feny a baj, mast pedig nem irtal a kerdesben, csak ezt tudom ajanlnai en ezt hasznalom nyar delben 12 orai sziesztazasra es ugy elalszom mint a micimacko. Telen meg plane.

2023. szept. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
88%
Szerintem mindenképp használj szemfedőt, nem hiába találták ki. A melatonin hormon csak a sötétben termelődik, ami szerepet játszik az elalvásban és ez irányítja az alvás-felkelés ciklusod is. Ha világosban alszol el, nemhogy lassabban fogsz álomba szenderülni de rosszabbat is fogsz aludni.
2023. szept. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szemtakarót akartam én is írni, mert voltam a kérdezőhöz hasonló helyzetben és én is szemtakaróval aludtam.
2023. szept. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem lehet hozzászokni, a szervezet a világossag miatt nem termel elég melatonint.

A szemkotohoz viszont hozzá lehet szokni

2023. szept. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
Így van. Olyan értelemben hozzá lehet szokni, hogy fogsz tudni aludni. De olyan értelemben nem, hogy rosszabb lesz az alvásod minősége.
2023. szept. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!