Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ez ellen az...

Tímea *-* kérdése:

Mit tehetnék ez ellen az izzadás ellen? Egyik izzadtsággátló sem használ.

Figyelt kérdés

23 éves nő vagyok a tinikoromnak mondhatni már vége, eddig gondoltam az okozza a problémát. Az ég egy adta világon már tényleg mindenfajta izzadtsággátlót kipróbáltam. A Nivea, Fa, Rexona és társai konkrétan csak ront a helyzeten és mégjobban, még büdösebben izzadok tőlük úgyhogy ezeket a termékeket már évek óta nem használom. Próbáltam természetes alapanyagú dezodorokat gólyósat, stifteset, spray-t de azok sem használtak. Ezeken kívűl gyógyszertárban is vettem már idros 5 nevezetű konkrétan illatmentes izzadtsággátló sprayt és a solutio antisudorica-t is kipróbáltam de számomra horrorisztikus élmény volt. Mindenki azt mondja róla hogy na az tényleg működik, nekem az izzadtság tüneteit nem enyhítette viszont annyira viszketett tőle a bőröm hogy véresre vakartam kiszárította és kiütéseim lettek tőle az egész hónaljamon. (Hozzátenném hogy én fémérzékeny vagyok és ezekben a termékekben alumínium-klorid van ha jól emlékszem, ékszerből is csak nemesfémet bírok hordani mert még a nadrággombtól is kiütéses lesz a hasam ha ahozzáér a bőrömhöz). Viszont valami megoldást nagyon szeretnék már erre találni ugyanis hiába zuhanyzom alaposan, 2-3x szoktam egy zuhanyozás alkalmával megmosakodni szappannal, de tiszta ruhában, dezodorhasználat és fürdés után is 5 perc múlva már egy méretes izzadtságfolt van a hónaljamon ami borzasztóan zavar, főként mert olyan helyen dolgozom ahol igényesen kell kinézni. És nagyon zavarbaejtő és kellemetlen amikor az emberek a beszélgetés alkalmával már nem a szemembe néznek hanem a hónaljamat nézik én pedig próbálom takargatni. Igyekszem főleg fekete felsőt hordani, de már kezdem unni hogy csak feketét hordok. Az összes többi színen nagyon látszik a folt és nagyon sok kedvelt felsőmtől intettem búcsut emiatt. Emellett sokszor szaga is van ami szintén kellemetlen és persze mindenki azt hiszi emiatt hogy nem fürdök. Volt régen problémám TSH, T4,T3 értékekkel de azok elméletileg rendeződtek, az orvosok nem találtak semmi problémát a pajzsmirigyemmel. Volt ultrahang, vérkép minden. Azt mondták hogy biztos csak ilyen típus vagyok. Ilyen hónaljhoz ragasztható padot is próbáltam már de akkor meg alatta folyik ki, nem beszélve arról hogy attól még kevésbbé szellőzik és még büdibb lesz.

Van valakinek esetleg valami praktikája módszere a tasolyában amit még kipróbálhatnék?



#izzadás #hatástalan izzadtsággátlók #meglátszó foltok a felsőn
2023. szept. 14. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Az izzadság magában nem büdös, viszont ha érintkezik mindenféle baktériummal, amik a bőrödön vannak, akkor nagyon hamar azzá válik. Próbálj valamiféle antibakteriális cuccal zuhanyozni, vagy legalább a hónaljadat azzal mosd.

Nem izzadsz tőle kevésbé, de legalább büdös nem leszel.

2023. szept. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csapvíz-iontoforézis kezelés esetleg megoldhatja.

Amúgy átérzem a helyzeted, mert én is így vagyok már kisgyerekkorom óta. Már beletörődtem. Amúgy nálunk apukám is így volt, csak vhogy enyhült a korral nála. Nekem elsődleges hiperhidrózisom van, lehet nálad is az ez.

31 N

2023. szept. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A Wise Tree Naturals-nak van egy túlzott izzadás elleni dezodorja. Esetleg próbáld ki azt.
2023. szept. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Nem rég vettem antibakteriális lemosót és antibakteriális izzadtsággátló spray-t eddig 3x használtam fürdés után és kisebb lett az izzadtságfolt és talán úgy veszem észre kevesebbet izzadok! Úgyhogy nagyon szépen köszönöm a válaszokat, hálás vagyok érte.
2023. szept. 17. 15:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy túl jó ötlet, kérdező.A nyakra-főre használt antibakteriális tisztálkodószereknek nagy szerepe van az antibiotikum-rezisztens baktériumtörzsek kialakulásában, illetve a gyermekek immunrendszerének nem megfelelő fejlődésében. Kaliforniai kutatások kimutatták, hogy a legelterjedtebb ilyen baktérium- és gombaölőszerek, a triklozán és a triklokarbán befolyásolhatják a nemi hormonokat és az idegrendszert, sőt egyesek szerint az autizmus kialakulásáért is felelősek.
2023. szept. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Akkor mit ajánlassz ennek a problémának a megoldására? Eddig a tapasztalataim alapján ez volt az egyetlen dolog ami elvette a kellemetlen szagot ( a foltok nem tűntek el).
nov. 26. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!