Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » “Pattog” a kisujjam, amikor...

“Pattog” a kisujjam, amikor kiegyenesítem. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

A kezemen a kisujjam kinyújtásakor nagyon halkan hallható egy apró pattanás-szerű hang és szemmel láthatóan is ráng egy minimálisat az ujjam a caput metacarpale résznél. Nem vagyok doki, most néztem meg gyorsan a neten, hogy mi a rész neve, ahol érzem ezt az egészet.

Statikus helyzetben nem fáj az ujjam, de van benne egy érzés, hogy valami nem okés ott. Reggelente is elég kattogósan tudom kinyújtani ezt az egy ujjamat. Mi lehet ez? Nem terheltem túl, nem ért sérülés sem.



2023. szept. 21. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Érdemes lenne egy dokinak megmutatni, aki csinál egy röntgent is.
2023. szept. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Érdekes egyébként, hogy 2021-ben volt legutóbb hasonló. Akkor tuti megerőltettem, de el is múlt. Most pedig ugyanaz az érzés és tünet jelentkezett, mint akkor csak elvileg nincs kiváltó ok. Kb 4-5 napja tart, meddig várjak még a dokival, hogy ne felesleges köröket fussak?
2023. szept. 21. 23:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet valami gyulladás van a kisujjadban, akár az is lehet hogy az ín nem tud megfelelően mozogni benne mert ennek következtében megnagyobbodott vagy ilyesmi. Próbáld meg tornáztatni, hidegvizes borogatás, akár fáslizd be. Próbáld meg először ezeket.

1-es válaszoló voltam.

2023. szept. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. szept. 21. 23:57
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet sok minden, akár pattanó ujj is. El kell menni orvoshoz vele.
2023. szept. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A héten elmegyek orvoshoz, mert állandósult a fájdalom, már kiegyenesíteni sem esik jól. Mégegyszer köszönöm a válaszokat.
2023. szept. 25. 01:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!