Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orrsövényferdüléssel küzködök...

Orrsövényferdüléssel küzködök évek óta, próbáltam már a Sterimar-ost de a Xilomare vállt be. Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Próbáltam már a Sterimar orrsprayt de semmit nem használt!

Már egy jó ideje használom a Xilomare-t, bár elvileg tartosítószermentes és ugyanúgy tengervizet is tartalmaz.


A műtét kb mennyibe kerűlne, és mennyi az esélye annak, hogy nem alakul ki újból vagy nem lesz rosszabb?!


2023. szept. 29. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Műtét ingyenes. Mondjuk én 30 éve tolom. Helyre jön a műtéttől és megváltozik az életed pozitív irányba. Gégészem is megműttette 50 évesen. Próbál rábeszélni engem is. Én Mometason orrspreyvel azért bírom, pedig extrém a ferdülés.
2023. szept. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, magánklinikán mennyibe kerülne, én az állami szektorban voltam. Elég régen volt, de úgy rémlik, hogy fül-orr-gégész szakorvos vizsgált meg előtte és utalt be a fül-orr-gége klinikára Szegeden. Ha ez neked jelent valamit, hogy körülbelül 30 éve műtöttek, és azóta könyebben veszek levegőt az orromon. Semmit nem változott azóta, akinek felnőtt korban végzik, azoknak nem nő oda vissza semmi. Azt olvastam én is, hogy serdülő kor előtt nem ajánlják. Én nem bántam meg, azóta nem használok többé semmilyen orrcseppet, teljesen jó lett. A dokinak adtunk borítékban hálapénzt, amit ma már tilos, akkor sem nagyon akarta elfogadni, amúgy meg TB terhére elvégezték a műtétet. Egyetlen rossz emlékem a klinikáról akkor a sok gégerákos, aki velem együtt feküdt a klinikán, állítólag 50 + mezítlábas cigarettát szívtak, ezért kellett a gégéjüket amputálni, és a mellkasukra kivezetett kanülön keresztül lélegeztek. De még akkor is cigiztek, amikor a szájukból már nem volt hová tovább leszívni a füstöt.
2023. szept. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!