Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Le kötözhetik-e a betegeket a...

Le kötözhetik-e a betegeket a kórházakban?

Figyelt kérdés
Egy hónapja voltam kórházban! És igen kellemetlen élményem volt! Ugyanis le kötöztek / ágyhoz kötöztek a nővérek! Kérdésem meg tehetik-e? Nem vagyok gondosság alá helyezve! És 46 éves férfi vagyok! Az adott eset, nem a pszichiátrián történt, hanem a gasztroenterológiai osztályon történt! A kórház után amikor ki engedtek, aztán feljelentést tettem. Aminek ügye még folyamatban van! A kérdés adott! Le kötözhetik-e a beteget, és korlátozhatják-e a beteg szabad mozgását? És ha igen akkor milyen törvények alapján? Jól fontold meg a válaszodat, kérlek. Kórház nevet nem írnék, csak annyit, hogy az eset, egy budapesti "állami" köz kórházban történt.

2023. okt. 1. 10:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
87%
Persze, ha zavart vagy, vagy magadra, másokra veszélyes lehetsz.
2023. okt. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
81%

Nem csak mentalis betegeket szoktak kikotni, neha peldaul azokat is, akikbol csovek lognak ki, s a mutet utani meg szedalt allapotban kitephetne magabol.

Mas esetben nem indokolt szerintem es nem is tehetnek meg.

2023. okt. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
91%
Ha a cel az volt, hogy megakadalyozzak hogy kart tegyel magadban (akarva vagy akaratlanul), akkor igen. En se pszichiatrian voltam, csak labtoressel traumatologian, de a szemben levo agyon az idos holgyet le kellett kotozni, mert kitepte magabol az infuziot (en szoltam hogy mar veres ott minden), masik alkalommal pedig a katetert huzta ki, amit orak mulva vettek eszre es tocsogott a hú*ban... nyilvan szeretnek megakadalyozni az ilyen eseteket. Ha nem lett volna rács az agyon, siman le is esik, friss medencetoressel az sem lett volna biztato.
2023. okt. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 A kérdező kommentje:
Nem voltam zavart, és nem voltam másokra veszélyes. De írtam is hogy nem a pszichiátrián történt. Mert ha zavart lettem volna akkor azonnal át szakítottak volna a pszichiátriára. Szóval nem voltam zavart! Ön tudattomnál voltam! Az ilyen válaszokat kérném mellőzni! Igy az első válaszíróra ment a piros X. A másik meg hogy gasztroenterológiai problémák nem okoznak zavartságot. Olvasni is tudni kell!
2023. okt. 1. 11:08
 5/82 A kérdező kommentje:
Az idáigi válasz írókánk! A rendőrségi feljelentést meg tettem! És a rendőrség be fogata a feljelentésemet! Ez le is van írva a kérdésem alatt!
2023. okt. 1. 11:11
 6/82 anonim ***** válasza:
75%
Először én is nagyon meglepődtem amikor elkezdtem olvasni a kérdésedet, de amint a "budapesti állami kórház" részhez értem már meg sem lepődök. Lassan az lenne furcsa ha egy ilyen helyen nem történne ez, vagy ehhez hasonló eset. Azért remélem elérsz valamit és nem kapsz pár hónap múlva egy olyan levelet, hogy "az ügy vizsgálatának nyomozását bűncselekmény hiánya miatt lezártuk." Azért majd írd meg mik a fejlemények.
2023. okt. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
86%
Te most is zavart vagy, vedd észre magad!
2023. okt. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
85%
Ha orvosilag indokolt (és ezt a kezelő orvos dönti el) mert pl. a beteg olyat tesz amivel magában vagy a környzetében kárt tud tenni, akkor lekötözik, mert nem tudnak mást csinálni. És ehhez elég annyi, hogy pl. megpróbálja magából kitépni az infúziót, esetleg a tiltás ellenére elmászkál, felkell, zaklatja a társait stb.
2023. okt. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 A kérdező kommentje:
Úgy látom jogász vagy ügyvéd nincs a válaszírok között! Sajnos. Én a jogi értelemben vett dolgokra lettem volna kíváncsi.
2023. okt. 1. 11:38
 10/82 A kérdező kommentje:
Kár hogy csak a kérdésem ki írása után találtam meg a következő cikket. Amiben pont erről van szó! [link] - A cikk szerint tisztázatlan jogi szempontból az adott ügy! És állítólag nincs rá külön jogi szabályozás!
2023. okt. 1. 11:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!