Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha sima terheléses EKG-n...

Ha sima terheléses EKG-n nincs szívritmuszavar, akkor sportorvos által végzetten (ahol magasabb pulzusig viszik fel) még előfordulhat?

Figyelt kérdés

2023. okt. 2. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, de kicsi rá az esély.

A szívritmuszavar és a pulzusszám nem függ szorosan össze.

Ha van ilyen, akkor egy "mezei" EKG is nagy eséllyel kimutatja, de egy terheléses már 100%, hogy kimutatná.

2023. okt. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én több személyes esetről is olvastam csoportokban.

Tökéletes EKG, terhelésre szívritmuszavar.



Azt biztosan tudom, hogy nekem minél magasabb a pulzusom, annál többször hagy ki a szívem (Polar H10, EKG pontosságú pulzuspánt, vérnyomásmérő edzés után közvetlenül, de a terhelésesen is vagyogattak extraütések).


Eléggé beparáztam, hogy most akkor terhelhetem-e magam magasabb pulzusig, mint ameddig a terhelésesen felengedték.

2023. okt. 2. 18:14
 3/8 anonim ***** válasza:

A terheléses EKG-t nem sportorvos csináltatja, hanem kardiológus, hogyha felmerül benne valami gyanú a rendes EKG alapján.

Én is voltam mindkettőn.

2023. okt. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én pont a rendszeres sport miatt fizettem be terheléses EKG-t is tartalmazó csomagra magánban, csak akkor még senki se mondta, hogy sportkardiológus kellene, például mert ő jobban megterhelne.


És most parázok rendesen, hogy mikor maradok ott a parkban. :'D

2023. okt. 2. 18:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Én még sportkardiológusról külön nem hallottam, pedig már 16 sportorvosin vagyok túl.
2023. okt. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor az olyasmi volt.


Én azért félek, mert nem terheltek eléggé és így szerintem nem jött ki minden gond és minden extraütés.

2023. okt. 2. 18:55
 7/8 anonim ***** válasza:
A szívritmuszavar kettős lehet. Valakinél több, valakinél kevesebb szívveréssel jelentkezik. Ezt egyébként a rendes EKG is kimutatja.
2023. okt. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kivéve, amelyik csak terhelésre látszik és mondja az orvos, hogy sport max 130-as pulzuson pl.
2023. okt. 2. 19:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!