Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A D vitamin valóban okoz...

A D vitamin valóban okoz gyakori vizelést?

Figyelt kérdés

Internetes oldalon olvastam, hogy a D vitamin állítólag többszöri vizelést okoz, mint amennyi időközönként kellene, hogy ingereljen.

Én elég régóta szedem, és tényleg nagyon sokszor kell mennem pisilni egy nap, van úgy, hogy 1 óra elteltével már menni kell.


2023. okt. 5. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyet nm tapasztaltam.
2023. okt. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

"Internetes oldalon olvastam"


Ja igen, gondolom ilyen Nők lapja szintű oldalról van szó. Te pedig el is hitted, és emiatt pisilsz többet, vagy nem véletlenül attól, hogy vizet iszol, vízhajtó ételt, utalt fogyasztottál?

2023. okt. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2

Nem Nők lapján olvastam.

Ha beírod a keresőbe, hogy D vitamin, akkor rögtön az elején kell hogy legyen egy leírás róla, ami így szól:


"A D-vitamin túladagolása súlyos egészségügyi következményekkel jár, tünetei a rosszullét, hányás, rossz étvágy, hasfájás, székrekedés vagy éppenséggel hasmenés, gyakori vizelési inger."

2023. okt. 5. 21:13
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3

Kérdező, és te mennyi D-vitamint is vettél be? 1000-4000NE-t?


Túladagolás tudod, hogy hol kezdődik? Hát nem itt.

2023. okt. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A D-vitamin _túladagolása_. Mondjuk ha 30 ezer NE-t szedsz hónapokig, az a túladagolás. Ha az ajánlott 2000-t, vagy netán 4000-t, az nem, de még folymatosan adott 10000-rel sem tudtak túladagolási tüneteket okozni.
2023. okt. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!