Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véradás vagy vérplazma adás...

Véradás vagy vérplazma adás előtt miért akar minden orvos/nővér teletömni vízzel?

Figyelt kérdés
Meg azt szajkózzák hogy egyek rendesen fél órával előtte. Nem csak hogy belém se férne annyi kaja 2 l víz mellett de szerintem ki is hánynám. Mégis miért erőltetik belém?

2023. okt. 9. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

Na várjál, nyilván nem akarnak veled 2 liter vizet fél óra alatt megitatni, mert vízmérgezést kapnál. Mi is történt pontosan? Valamennyit inni azért kell, mert a véradással folyadékot vesztesz (a plazmánál talán nem, mert pótolják), valamint mindkét esetben fontos, hogy ne kiszáradva menj oda.


A fél órával előtte evést azért mondják, hogy biztosan ne legyen alacsony a vércukorszinted és ne legyél emiatt rosszul.

2023. okt. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem akar. Nem azt mondják, h egyél igyál hányásig, hanem csak Annyit mondanak, h igyál és egyél.
2023. okt. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kéri senki, hogy két litert megigyál :D, fél literrel már jó leszel, és nem közvetlenül előtte kell enni.


Én eszem másfél órával előtte normálisan, közvetlenül véradás előtt egy csokit, megiszom x dl vizet és kész.

2023. okt. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta vagyok plazmadonor.

A donáció előtti napon ké-három liter folyadékot iszom és minden színes,vagy zsíros ételt mellőzök.

A donáció napján pedig másfél litert iszom meg, még előtte. Mindig rendben ment minden.

A sok ivás azért kell,hogy a vérrendszerben ne sűrű vér legyen,mert a gép is nehezen veszi ki és visszaadásnál is nehezebb.Ez a véradásra is igaz, akkor ugyanúgy ittam mindig és hamar le is vették a 420 ml-t.

Enni a véradás és a plazmaadás előtt fél- egy órával kell,mert az már felszívódik.Legjobb a banán,egy -két darab.

2023. okt. 11. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
A vizet már kb 1,5 órával előtte kár erőltetni, nem fog felszívódni, csak pisálási ingert fog kiváltani. Viszont a másfél liter legalább kell, ha meg délelőtt mész akkor az előző napi is nagyon fontos.
2023. okt. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%

Egyszer véradáson láttam egy srácot, aki ki volt száradva, és alig jött le a vére. Végül nem lett meg neki a megfelelő mennyiség, és dobhatták az addig levett vért is a kukába, mert a tároló zacskóban is a rendes mennyiséghez voltak az anyagok összeállítva.

A következő véradáshoz pedig ugyanúgy 8 hetet kellett várnia.

2023. okt. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!