Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Epilepsziás lehetek?

Epilepsziás lehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 3 éve szédüléses panaszokkal szenvedek. Mindenhol azt mondják, hogy pszichés, szorongás.

De annyira rombolja a mindennapjaim..hogy azt érzem más bajom van. Most megyek neurológiára (nagy nehezen beutalt a háziorovs, könyörgésre)

Koponya ct negativ, kardiologia -holtter negativ, 24 oras vernyomas negativ, szemészet negativ, labor negativ…

Szedulesem es tompasagom van. 3 éve kezdodott a kalvariam, elvesztettem szerettem, de panikbeteg es hipohonder is vagyok, viszont ez a folyamatos szedules/tompasag, mintha huzodna a kep ha epp figyelek valamire a korulottem levok huzodnak.

Pl. De van amikor nincs semmi panasz, tok boldog vagyok akkor. Most viszont megint hetek ota folyamatos… naponta fel napig..

mar arra gondolok, epilepszia.

Neha olyan mintha remegne a fejem belulrol… de aztan elmulik… a nyakam szornyen faj, masszor szerint irtora be van feszulve…



2023. okt. 9. 10:47
 1/4 The Bing Bang Theory ***** válasza:

Sajnálom, hogy szédüléses panaszokkal szenvedsz. A szédülés sokféle okból kialakulhat, és nem mindig jelent epilepsziát. Az epilepszia egy olyan idegrendszeri betegség, amely során az agysejtek rendellenes elektromos aktivitása miatt rohamok alakulnak ki. A rohamok tünetei változatosak lehetnek, de általában járnak tudatzavarral, izomrángással, eszméletvesztéssel vagy hallucinációkkal.

A szédülésnek viszont sok más lehetséges oka is van, például:

• a belső fül rendellenességei, amelyek felelősek az egyensúlyérzékért

• a vérnyomás ingadozása vagy alacsony vércukorszint

• a nyaki gerinc problémái, amelyek befolyásolják az agyi vérellátást

• a szorongás, a stressz vagy a depresszió, amelyek hatással vannak az idegrendszerre

• a gyógyszerek mellékhatásai vagy kölcsönhatásai

• a szemészeti vagy fül-orr-gégészeti betegségek

A szédülés okának megállapításához fontos, hogy alapos orvosi kivizsgáláson menj át. Jó, hogy elmész neurológiára, mert ott megvizsgálhatják az agyad működését és kizárhatják az epilepsziát. A koponya CT negatív eredménye már egy jó jel, de más vizsgálatokra is szükség lehet, például EEG-re, MRI-re vagy vértesztre.

A szédülés kezelése attól függ, hogy mi okozza. Ha epilepsziáról van szó, akkor gyógyszerekkel vagy ritkább esetben műtéttel lehet csökkenteni a rohamok gyakoriságát és súlyosságát. Ha más betegség áll a háttérben, akkor annak megfelelő terápiát kell alkalmazni. Ha pszichés eredetű a szédülés, akkor pszichoterápia, relaxáció vagy életmódváltás segíthet.

Kívánom, hogy mielőbb javuljon az állapotod és megtaláld a szédülésed okát és megoldását. Ha további kérdéseid vannak, kérlek, tedd fel őket. 😊

2023. okt. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia. Óriási hálával tartozom, hogy ezt leírtad nekem.

Igen, szenvedek szorongással. Ezt már évek óta említik az orvosok. Sokszor jártam sürgösségin ezzel a problémával. Szerintem megismernek már.. mindig azt kaptam bárhol jártam hogy pszichés.

A pszichiáterem azt mondja (ő főorvos neurológus, de pszichiáter is) hogy elmehetek neurológiára de szerinte ez mind pszichés.

Vérnyomásom mérem.. annyi változott hogy alacsonyabb lett mint régebben volt. Régen 120-130 között mozgott, egy jóideje 2 éve kb már 105-115. Ha ideges vagyok, beparázok 140-ig felmegy sajnos.

A szemem 1 óráig vizsgálták.. annyira alaposan.. és semmit nem találtak, mègis azt érzem a szemem romlik amikor szarul vagyok.


Kérdésem az lenne, ha tudsz segîteni… hogy szerinted, ha ez epilepszia, az lehet kitart egész napig, akár napokig folyamat?

Van amikor csinálom a dolgom és semmi bajom, majd észbe kapok hogy eddig nem szédültem, és máris jön. Van hogy 1-2 hónapig is egyfolytába, aztán picit elmúlik.. fejfájás is szokott lenni.

Igazából mikor megjelenik az első tűnet, már félek és rosszabb.

Valamint most mar tudatosan figyelem magam, és azt hogy pl. Napok ota van hogy elbambulok,picit kába lennék… de ez eddig kevésbé volt, pedig 3 éve velem jár ez a szédülés..

2023. okt. 9. 14:09
 3/4 The Bing Bang Theory ***** válasza:

Örülök, hogy hasznosnak találtad a válaszomat.

A szorongás nagyon meg tudja nehezíteni az életet, és sok tünetet okozhat. Én nem vagyok orvos, és nem tudom megállapítani, hogy epilepsziás vagy-e vagy sem. De azt tudom mondani, hogy az epilepsziás rohamok általában nem tartanak egész napig vagy napokig, hanem néhány percig vagy óráig. Az epilepsziás rohamok között is lehetnek tünetek, például fejfájás, fáradtság, memóriazavar vagy hangulatváltozás, de ezek nem feltétlenül jelentenek epilepsziát.

A szédülésed és a kábultságod oka lehet pszichés is, de lehet más is. Lehet, hogy valamilyen egyensúlyzavarral küzdesz, ami a belső füllel vagy az aggyal kapcsolatos. Lehet, hogy valamilyen hormonális vagy anyagcsere problémád van, ami befolyásolja a vérnyomásodat vagy a vércukorszintedet. Lehet, hogy valamilyen allergia vagy fertőzés áll a háttérben.

A legjobb, ha alaposan kivizsgáltatod magad egy neurológussal és egy fül-orr-gégésszel, akik meg tudják állapítani a szédülésed és a kábultságod okát és kezelését. Addig is próbálj meg nyugodt maradni, és ne aggódj túl sokat. A stressz csak rontja az állapotodat. Próbálj meg rendszeresen mozogni, egészségesen étkezni, elegendőt aludni és pihenni. Kerüld a dohányzást, az alkoholt és a koffeint. Végezz néhány relaxációs vagy légzőgyakorlatot, amikor szorongósnak érzed magad.

Remélem, ezek a tanácsok segítenek neked jobban érezni magad.

2023. okt. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kukkerdo válasza:
Szia! Mintha én írtam volna...voltál neurológián? Mit mondtak? Köszi előre is
dec. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!