Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vagyok ÚJABBAN állandóan...

Miért vagyok ÚJABBAN állandóan éhes?

Figyelt kérdés

Nem régóta van ez.

Alapvetően keveset eszem, nem vagyok vészesen elhízva.

1-2 szelet kenyérrel (rajta kolbász, májkrém, ilyenek), meg a normáltól kisebb adag leves-másodikkal elvagyok egész nap. Nem vagyok éhes. Ha igen, akkor magokat szoktam enni: tökmag, pisztácia, napraforgó.

A normál adag leves nekem sok, nem bírok léből sokat enni, kb csak egy gyerekadagnyit. Kicsi szelet rántott hús, nagyon pici krumpli, 1 szedőkanálnyi főzelék, és én már jóllaktam.


Ezeket azért írom, hogy érzékeltessem az adagokat.


Ezért ijedtem meg ma. Egyre többet eszem! Ma már többet ettem, mint a férjem!! És nem tudok jóllakni! Ez ijesztő!


Tegnap ebédre pl. egyedül megettem egy óriási tányérnyi kínait (a sima lapostányértól nagyobb, kb. tálalótál méretű) Ezt soha nem tudtam megenni egyedül! Vagy csak minimum háromszorra

Ezután még este bevágtam egy halom kenyeret kolbásszal.


Na de a mai nap!!

Reggel szintén kolbászos kenyér, délelőtt már kopogott a szemem, bevágtam egy hamburgert gazdagon, délben NORMÁL ADAG gyümölcsleves, mert itt nem volt több időm, bezzeg este bepótoltam! Újabb normál adag leves, ezúttal köménymagos, utána sült csirkecomb petrezselymes krumplival, salátával, ezután még éhes maradtam, meg kellett ennem egy kis kolbászos kenyeret, és még most is éhes vagyok!! Ilyen nincs, b@sszus! Mi a franc van velem?


Úgyhogy megint jön a jó házikolbászos kenyér, de mostmár meg vagyok ijedve.


38 éves nő vagyok, ülőmunkával.


2023. okt. 11. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Stressz is okozhat fokozott étvàgyat. Van jelen mostanában olyan az életedben, ami kiválthat ilyet?

Illetve nőknél a ciklustól is függhet az étvágy.

Ha félsz és úgy érzed, jönnek fel a kilók, kezd el számolni a kalóriákat. Nem kell deficitben lenned, csak a napi szükségletet ne lépd túl túlzottan. De 1-2 nap habzsolástól nem lesz semmi bajod, ha nem csinálsz belőle rendszert.

2023. okt. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tévedés: nem a kilóktól félek!


Hanem attól, hogy ez nagyon nem rám vall, tehát akkor mi okozhatja? Akár betegség is?


Én nem vagyok stresszevő, épp ellenkezőleg: olyankor egy falat se megy le a torkomon, és hányingerem van.

2023. okt. 12. 01:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az is hogy a tested eddig koplaltatttad es vegre eszbe kapott es elkezdett szolni hogy egyel normalisan
2023. okt. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
46%
Mivel szerencsére nem kötelező végigenni ami előtted van, nincs probléma sem.
2023. okt. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!