Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetek még? Illetve...

Mit tehetek még? Illetve jól,teszem,amit eddig csinálok?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Az a helyzet,hogy már kb. 1 hete van egy nagyobb seb a számban ( véletlenül megharaptam),és így naponta 3x,4x öblögetek pálinkával,mert úgy tudom,hogy ez fertőtlenít. Jól teszem?

Illetve lenne egy másik kérdésem is. Tegnap úgy éreztem,mintha vérezne a szám belülről,de nem vérzett. Mikor hazaértem,utánaolvastam az interneten,hogy mi lehet ez,és úgy gondolom,hogy ínygyulladásom van( fáj az ínyem,pirosabb is,mint szokott,és a fogaim gyökere is látszik az ínyemen keresztül,és ,,vérízű" az ínyem. Ez valószínűleg azért van,mert egészségtelenül táplálkoztam,kevés vitamint fogyasztottam,így elsavasodtam. )

Kissé megijedtem. Igyekszem sok gyümölcsöt, és zöldséget enni( olyanokat,amik inkább lúgosítanak),és hanyagolni az édességeket,cukros löttyöket.

Jól teszem? A pálinkával való öblögetés az ínygyulladáson is segíthet,vagy csak tovább rontja a helyzetet?

Köszönöm ha tudsz értelmes tanácsot adni! 🥺🫶



2023. okt. 14. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán megpróbálhatnál pálinka helyett szájvizet használni, és persze rendszeresen fogat mosni!
2023. okt. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne pazarold a pálinkát hülyeségre! Diana teljesen jó kell legyen, csak lenyelni ne kelljen. Szájvíz elvileg jobb, inkább az van, hogy a vélemények megoszlanak és minden probléma más.
2023. okt. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
El ne felejtsem: diana=sósborszesz
2023. okt. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Minél előbb nézesd meg fogorvossal. Addig is minden étkezés után fogmosás és öblögetés szájvízzel. Alaposan mosd le az ételmaradékokat akkor is, ha vérzik közben az ínyed. Mert ha ott marad az ételmaradék, akkor a bacik vígan szaporodnak benne.


Semmi cukros, alkoholos dolog. Se túl fűszeres, erős ételek, italok, mert azok is irritálhatnak.

2023. okt. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Tejtermék is zéró szerintem.
2023. okt. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!