Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen hatásai vannak annak,...

Milyen hatásai vannak annak, ha hosszabb távon kell szedni a tramadol kapszulát?

Figyelt kérdés
Előszőr 2020 februárjában találkoztam a Tramadollal. Akkor a kórházban injekcióban kaptam! Majd a korházi záró jelentésre rá került, hogy 2 X 2 (50 MG) tarmadol kapszula. Azaz alakmanként 100 MG. Vagyis naponta 200 MG Tramadol. Azóta is vagyis 2020 februárja óta a házi orvosom havonta fel írja! Legutóbb 2023. október 10.-én írta fel. Ezt a Tramadolt a gerinc fájdalmaimra kaptam. Ami azóta is rendszeresen fáj. A házi orvosom, nem küldött sehova. És be utalót sem adott sehova. Soha. Ezalatt az időszak alatt. A gerincem még most is fáj. Viszont csak ideig óráig csillapítja a fájdalmaimat a Tramadol. Kérdés meddig szedhető a tramadol? És hogy a házi orvos miért nem utal tovább szak orvoshoz? Hogy miért nem történt meg a házi orvos váltás? Azért mert nem találtam olyat aki át venne! Hiszen a házi orvos váltás esetén az új házi orvosnak át kell vennie. Viszont a lakhelyemen minden házi orvosnak nagyon nagy beteg száma van. Több ezres beteg létszáma. Igy plusz beteget nem mindenki akar át venni. A réggi meg mint írtam is nem küld tovább, csak felírja a Tramadolt. A Tamadoltól viszont kába vagyok, és csak pár óráig csillapítja a fájdalmaimat. Hová forduljak? Kihez?

2023. okt. 14. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:
43%
Meg kell nézni a gerincfájdalom okát. Ki kell vizsgáltatni. Igen a tramadolnak vannak csúnya hatásai.
2023. okt. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
1-es válaszírónak. Larsen szindrómával születtem. Ez egy csontozati elváltozásos betegség. Köztük ennek egyik vele járója a gerinc ferdülés is. Ami már születésemkor ferde volt. De ez ön magában nem magyarázza a fájdalmat! És mivel a házi orvos nem ad be utalót. Igy nehéz ki vizsgáltatni Legaláb is köz finanszirozott TB alapon. Magánba meg jövedelmem alapján nem áll módomban ki vizsgáltatni. Igy ingább szedem a Tramadolot. Azt legalább ingyen meg kapom közgyra. Csak az a baj hogy a Tramadoltól kába vagyok, és ugyanakkor ki alavtlan. Az alvatlanságra meg Zopigent kapok. És ezzel le tud / le ráz a házi orvos. Igen, sajnos nem mindenki teheti meg hogy elmenjen privátba / magán orvoshoz.
2023. okt. 14. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!