Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A covid vagy a stressz utóhatá...

A covid vagy a stressz utóhatása ?

Figyelt kérdés

4 napja hasi UH vizsgálatra mentem (covid után vagyok kb 2 hete ) hasfájás miatt és nagyon izgúltam az eredménytől - a váróban ülve 120 körül volt a pulzusom kb 20 percig mire behívtak és akkor ahogy az orvos kérdezgetett ez elmúlt és rendeződött gyorsan , későbbse jött elő , de másnap tettem vettem és 138-at mértem valamint zuhanyzáskor nagyon dobogott a szívem az után 143-at mértem. Nem tudom megitélni hogy a covid és az uh-miatti stressz okozta kvázi utóhatasként , vagy post covid , nyugalomban teljesen normális 60-65 , van bennem egy félelem a 120-as várakozásóta , félek zuhanyozni terhelni magam , de nem tudom eldönteni , bocs h ilyen hosszú lett.

Még annyi hogy tegnap bevettem 2 byugtatót és úgy nem ment úgy föl csak ilyen 85 max , egyébként megy 100-110 - ez felállásnál.



#szorongás #magas pulzus #Covid v stressz
2023. okt. 21. 07:03
 1/6 anonim ***** válasza:

A stressz gyorsítja a pulzust.

Igyál vizet, az nyugtat.

Vízhiány is okozhat stresszt, magas pulzust.

2023. okt. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi az a covid? Stresszes vagy te, bekajáltad a baromságot, itt van a kutya elásva :D
2023. okt. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2-igen igazad van
2023. okt. 24. 21:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Na ugye, tessék fokozatosan erősíteni. Rengeteget friss levegőn tartózkodni! Lassú fokozatos terheléssel a szíved ritmusa helyre áll. Hidd el nekem, 15 éve ugyanezen estem át és mára már 53 a nyugalmi pulzusom és nincsenek ilyen ingadozások, nem kell szednem semmit! Ha hallgatsz rám helyre jössz. Ne oltasd magad, kapcsold ki ezt a covidot és fókuszálj az egészséges életmódra. A napi 5-10 ezer lépés legyen meg, de persze az elején mindig kevesebbel kell kezdeni és lassan fokozni a terhelést. Én naponta 30 ezer lépést teszek meg már, ebből 20 perc futás.
2023. okt. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy qrva sokat figyelsz magadra, hagyd ezt a szívedre koncentrálást, mert nekem dettó ugyanez volt. Egyszerűen változtattam magamon és rendbe jöttem. Tartsd be.
2023. okt. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én akkor pont annyi idős vagyok mint te akkor (38).

Igen ezt fogom tenni , bár nekem a nyugalmi pulzusom most is alacsony (50-65)

2023. okt. 25. 07:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!