Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem jó rám egy cipő se?

Miért nem jó rám egy cipő se?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy már rendeltem 44,5-től 46-ig cipőket. De egy se volt jó. Eddig 45-ös volt a lábam. 21 éves vagyok, remélhetőleg nem nőtt már. Na most az a baj, hogy 45-ös cipő is kicsi volt a bal lábamra, mert az mondhatni erősebb. Boltba amik vannak nem igazán tetszenek, meg sokkal drágábbak is, így rendelek. De már kitudja hány pár cipőt küldtem vissza, hiába van 90 nap rá, pofátlanul érzem magam nagyon. Ma megmértük a lábam itthon, és 48,5-es lábméretet adott ki, és pedig utóbbi időben próbáltam egy cipőt, az nagy volt rá, és az 46-os volt. A másik cipőből meg jó volt a 46.


Na, ha most tényleg ekkora cipő kell inkább elásom magam, ahelyett hogy felhúzzam. Vagy járok mezítláb. Már nagyon kéne egy cipő, de a boltban nem láttam olyat ami tetszene.


(Tudom, hogy egészség téma, de én szerintem ide való.)


2023. okt. 22. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj el egy boltba probalgatni, abbol kiderul mi a mereted es rendelj olyat abban a meretben ami tetszik
2023. okt. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs, de nem értem mi a kérdés. Eddig 45-ös volt a lábad - mikor vettél utoljára cipőt? Milyen márka volt? Márkánként eltérnek a cipőméretek, sőt, fazononként is (sportcipőből más méretű kellhet, mint elegáns bőrcipőből), számít, hogy milyen fazonú stb. De ha a 46-os kicsi rád, akkor nincs más lehetőség nagyobbat kell rendelni vagy venni boltban, ennél okosabbat senki nem fog tudni mondani. Menj be egy nagyobb boltba, próbálj fel több márkát, több méretet, több fazont, típust.
2023. okt. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: Most akkor nem értem, jó volt a 46-os vagy sem? Ezt írtad a végén: "pedig utóbbi időben próbáltam egy cipőt, az nagy volt rá, és az 46-os volt. A másik cipőből meg jó volt a 46" Úgy tűnik nem mindegy milyen márka, azt a márkát keresd, amiből jó volt a 46-os, abból rendelj 46-ost.
2023. okt. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, 46-os nagy volt. De a többi meg durván nyomta a bal lábujam. 46-os meg egész tűrhető volt. Inkább a cipő volt olyan böszme nagy, és nehéz. Nem szokta meg a lábam. De szerintem hülyén néznék ki 182cm-el és 46-os lábbal. Így is régen a cigók megszóltak, hogy mi ez a csónak a lábamon. Mondjuk mikor megkérdeztem, hogy felszeretné-e próbálni a szájára, akkor nem rebesgetet az örömtől. Akkor vékonyabb volt a lábam jóval. Na mindegy, rendeltem két fazont. Majd meglátjuk melyik lesz a jó.Félek, hogy most meg nagy lesz. Majd írok mi lesz. Ha viszont ez se jön össze, akkor körül nézek több boltban egy árkádba.
2023. okt. 23. 19:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon eltérnek sajnos a cipő méretek, és rengeteg nagy márkának a saját hivatalos oldalán is rossz a mérettáblázata…


Pl. Asics oldalán láttam olyat, hogy a 9-est 43 méretnek írta, de a 9.5-TC azt 44-nek és a 10 az 44.5 volt. Hogy jön ez mégis ki ?! Kérdem én…


Nekem átlagban 42-es a lábam, néha a 42.5 a jó, de akadt olyan Nike cipő ahol a 43 is szorított (keskeny volt), Copenhagenből meg egyszer akadt egy 40-es méret is ami kicsi nagy volt rám.


Szóval idegesítő.


Az a legjobb megoldás, hogyha egy márka bevált és kitapasztaltad a méreteit, akkor maradsz annál. Bár márkán belül is vannak eltérések, de nem olyan durva…

2023. okt. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!