Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Diabétesz esetén mennyire...

Diabétesz esetén mennyire fontos a rendszeres vércukorszint mérés?

Figyelt kérdés
2-es típusú diabéteszes, vagyis cukor beteg vagyok. Mennyire fontos a rendszeres vércukorszint mérés? A kérdés azért merült fel bennem, mert van egy vércukorszint mérőm. Amivel elméletileg tudnám mérni a cukor szintemet. De ha megszúrom az újamat az újbegy bökőjével, akkor nem akar jönni a vér. Ha pedig erősebben rá nyomok az újhegybökő tűvel akkor meg begyullad az újam, és akkor sem jön annyi vér az újammból, hogy meg tudjam mérni a vércukorszintemet. Próbáltam másik újamon is. De ugyan az a helyzet. Vettem másik ilyen újhegy bökő tűt, de azzal sem jutottam eredményre. Igy viszont nem tudom mérni a vércukorszintemet.

#betegség #cukor #cukorbetegség #diabétesz #Vér cukor szint mérés
2023. okt. 29. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Gyógyszert szedsz vagy inzulinozol?


Egyébként ha magadnak nem tudod, akkor gyógyszertárakban is van lehetőség vércukormérésre (általában nem túl nagy összegért)

2023. okt. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gyógyszeres vagyok. 2 X 1 azaz 2 X 1000 MG-os (metfogamma) Metfogammát szedek.
2023. okt. 29. 15:35
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamám is gyógyszeres, ő csak akkor méri, ha nem érzi jól magát.(Ugye az inzulinosoknak az inzulin adag miatt fontos a rendszeres mérés.)
2023. okt. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3-as! Egyszerűen nem is jön annyi vér az újaimból, amennyi kellene a vércukor szintmérőhöz. Próbáltam másik vércukor szint mérővel is, és másik újhegybőkövel is. Szóval vagy nem jön annyi vér, amennyi kellene a vércukor szintmérőhöz. Vagy ha erősebben rá bökők akkor begyullad az újam.
2023. okt. 29. 16:01
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

Ahogy a #3 írta helyesen: szinte alig van szükséged vércukor mérésre. A metformintól túl alacsony vércukrod nem lesz, a gyógyszer adagját meg nem befolyásolják az egyedi méréseredmények. A HbA1c értéket kell rendszeresen (3-6 havonta) ellenőrizni, és ha az túl magas, akkkor fognak további gyógyszereket javasolni.

Egyébként ha mégis kellene mérned, akkor előtte igyál, lógasd a kezed jó meleg vízbe, és egy kicsit szorísd el az alkarod.

2023. okt. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 Ez a házi orvos semmit sem mér! Már 8 éve szedek gyógyszert. Először 2 X 1 500 MG-os Meforalt. Majd 2020-ban kórházba kerültem és akkor írták fel a 2 X 1 1000 MG Metfogammát. De a 2020-as kórházi kezelésem óta el nem küldött volna vérvételre. Felírni fel írja a gyógyszert. De ennyi. HbA1c értéket soha nem is mértek! Most néztem vissza a leleteimet! Csak a vércukorszintemet nézték de azt is csak 2020-ben. És azóta nem. 2020-ban 21,0 mmol/l vércukorszint értékkel kerültem korházba. - "Egyébként ha mégis kellene mérned, akkor előtte igyál, lógasd a kezed jó meleg vízbe, és egy kicsit szorísd el az alkarod." - Az ivás nem segit csak ki pisilem! A karom elszorítása, esetén meg el zsibbad és el kékül a karom!
2023. okt. 29. 16:48
 7/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
Amit nem mérsz, azon nem tudsz javítani.
2023. okt. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es! Kösz! Ezzel nem segíttettél!
2023. okt. 30. 15:31
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

A cukormárés előtt érdemes kezet mosni szappannal és tiszta törlővel szárazra törölni, mérés előtt.


Az is megoldás, ha alkoholos papírtörlővel lemosod a szúrás helyét, akkor nem viszed be a bökővel a bőr alá a mindenkinek a kezén meglévő és fertőzést okozó baktériumokat. Akkor nem fog begyulladni.


A kettes tip. cukorbetegségnél az étkezés után másfél-kettő órával érdemes cukorszintet mérni.


Ezzel azt tudod megállapítani, hogy előtte másfél órával nem ettél-e túl sok szénhidrátot, esetleg olyant ami gyorsan felszívódó, vagyis ami túl hirtelen adja le a cukor tartalmát ésezzel esetleg hirtelen emelheti a vércukor értékét.


Az étkezés után másfél órás mérésnél 7 alatt kell lennie a cukor értéknek.

Ha magasabb, akkor túl sok, vagy túl gyors felszívódású szénhidrátot ettél.


Szóval erre kell a 2-es diabnál a mérés, hogy megtanuljuk, miből mennyit ehetünk egyszerre, egy étkezésre.


Aztán másfél-kettő óra múlva megint egy keveset lehet, ami után a vércukor gyorsan, másfél óra alatt visszatér 7 alá.

2023. okt. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A méréseknél előbb utóbb megtanulod, miből mennyit lehet egyszerre enni bizonyos szénhidrát forrásokból.


Azután már csak jóval ritkábban érdemes egyet-egyet mérni a korábbi táplákozási tapasztalatok alapján.

2023. okt. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!