Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kiknél alakul(hat) ki az...

Kiknél alakul(hat) ki az agyvérzés?

Figyelt kérdés

Nagymamám egyik unokatestvérének a felesége sajnos agyvérzésben hunyt el a héten, már nem lehetett rajta segíteni, túl hirtelen vitte el az életét.

Viszont nem tudom, hogy neki volt-e akármilyen problémája, (betegsége) mert azt olvastam az interneten, hogy a magas vérnyomású embereknél van nagyobb kockázata.

Vagy ez bárkinél jöhet hirtelen?


2023. okt. 31. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bárkinél előfordulhat. Természetesen a szív és érrendszeri betegségek, magas vérnyomás megnövelik a kockázatát.
2023. okt. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a "látszólag" teljesen egészséges kollégiumi szobatársam másod év elején halt meg agyvérzés miatt (21 évesen), minden előjel és látható ok nélkül. Később sem derült ki igazán mi történt vele. Este (nem is későn) lefeküdtünk aludni, reggel már nem kelt fel, próbáltuk ébresztgetni de semmi, hívtunk mentőt, a mentőben még élt, de a kórházban pár órával később meghalt.
2023. okt. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Bárkinél előfordulhat.A beteget mennél előbb kórházba kell juttatni.
2023. okt. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Magas koleszterinszint tartósan, kezeletlenül pl. elég magas rizikófaktor, ahogy a kezeletlen cukirbetegség vagy magas vérnyomás, elhízás is.
2023. okt. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, és ha időben kórházba szállítják a beteget, túlélheti?
2023. nov. 1. 13:15
 6/8 A kérdező kommentje:

#2

Oh nagyon sajnálom, nyugodjon békében! 🖤💔

2023. nov. 1. 13:16
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
5. Van amikor olyan súlyos, hogy szinte azonnal meghal az ember, mire kiér a mentő már nem él. Ha nem olyan súlyos és viszonylag gyorsan segítséget kap akkor túléli, de sok esetben nem lesz már teljesen épp vagy nagyon lassú a gyógyulás.
2023. nov. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Túlsúly, túl magad trombocita szám (pl Leiden mutációnàl), dohányzás, magas vérnyomás.

Nálunk apunak 40 évesen volt agyvérzése (előtte 25 évesen egy infarktusa), hála istennek enyhe lefolyású volt (picit szédült egy éjjel, fájt a feje, émelygett, rossz volt a közérzete és ezek a tünetek napokig fennálltak, ezért ment el orvoshoz ahol az MRI kimutatta az enyhe fokú agyvérzést), de mint anno az infarktusànàl , itt is pár évig kellett aszpirin protektet szednie megelőzésképp. Én tőle örököltem azt, hogy sűrű a vérem, így én életem végéig kell,hogy szedjem az aszpirin protektet. De nálunk apu édesanyja is bizonyára ezzel a problémával küzdött, mert szívrohamban halt meg sajnos.

2023. nov. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!