Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elkerülhető a stroke?

Elkerülhető a stroke?

Figyelt kérdés

A családom apai ágán gyakorlatilag végigsöpört, mindenkinek kijutott belőle. Valaki belehalt, valakinek maradandó károsodása lett, valaki pedig lábon kihordott 4-5-öt úgy, hogy csak utólagos MRI mutatta ki, hogy volt egyáltalán.


Én jelenleg 28 éves vagyok, nem ámítom magam, nagy valószínűséggel engem is el fog érni. Ha alkohol tekintetében közel zéró-toleranciát alkalmazok (= ünnepekkor 1 pezsgő belefér), figyelek a cukromra, vérnyomásomra, koleszterin és vérzsír értékekre, sportolok, kerülöm a túlsúlyt, illetve rendszeresen járok szűrővizsgálatokra, akkor el lehet ezt kerülni? Vagy hiába minimalizálok minden hajlamosító tényezőt, törődjek bele, hogy előbb utóbb elér engem, és ezzel a tudattal éljek?


2023. nov. 1. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Rendszeres kontroll


Pl ha szivritmuszavar áll mögötte akkor a jó életmód semmit nem ér mert nincs rá hatással


Gyógyszerrel viszont megelozheto ha kialakul.


Férjemnek lett ez a baja 2 éve. Most jól van, de gyógyszert szed es műtét is volt.

2023. nov. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Aszpirin protekt minden nap.
2023. nov. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kell egy genetikai vizsgálat, az meg tudja mondani milyen géneket örököltél, abból ki lehet indulni.
2023. nov. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az életmód sokat számít, azonban a stroke az egy agyértrombózis (egy vérrög elzárja az eret), szóval érdemes lenne ilyen irányba elindulni, ha a családban ez ilyen gyakorisággal fordult elő. Hematológushoz menj el, nézessen egy trombofília panelt.
2023. nov. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!