Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bűzös hónalj szag ellen, mit...

Bűzös hónalj szag ellen, mit tehetek ha a dezodor sem használ?

Figyelt kérdés

Olyan problémám van, hogy bűzös vöröshagymára emlékeztető szagú a hónaljam( ritkán eszem csak hagymát/fokhagymát). Rendszeresen fürdök/tusolok esténként, reggelente mosakodás utána dezodort aztán minden nap tiszta ruhát veszel fel mégis büdös vagyok. A sötét ruháim már felvétel után 1-2 órával bűzlenek, amit mosással sem tudok eltűntetni belőlük. Többféle dezodort kipróbáltam már drágától az olcsóig 2-3 napig használ aztán utána már az sem. Próbáltam stiftest, golyóst, sprayt illetve krémet is.

Rendkívül zavaró, mert a ruhadarabjaimat is csak 1-2x tudom felvenni aztán kuka mivel az is bűzlik.

Van/volt valakinek hasonló tapasztalata?

Válaszokat előre is köszönöm! :)



#testszag #dezodor #Testszagellen
2023. nov. 3. 08:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Nekem egyszer egy nagyon stresszes időszakomban volt hasonló. Este fürdés, (rendes, szappanos, alapos hónalj mosás természetesen), és már az ágyban éreztem, mondom, ilyen nincs.

Neten utánanéztem, és azt csináltam, hogy fürdés után, alapos szárazra törlés után kézzel egy kis szódabikarbónát vittem fel, és szétsimítottam, csak úgy szárazon. Teljesen szagtalan voltam utána, még reggel is.

Kb. egy hónapig csináltam így, de ha most előjönne ez a gond, megint így tenném.

2023. nov. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdemben nem tudok hozzászólni, mert nincs ilyen problémám. Viszont azt mindenképp tanácsolom ha még nem tetted, borotváld le teljesen a hónalj szőrt. Az írásodból nem derült ki hogy szoktad-e vagy sem, de ez az első dolog ami eszembe jutott. Remélem sikerül megoldani a problémádat azzal amit az 1-es írt
2023. nov. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Èn illatmentes deo stiftet használok

( Shiseido Selensure Roll On Unscented Deodorant, Soft Stone Deodorant Double )

Tènyleg megszűntetik a hónalj szagot. Megölik a baktèriumokat, bizsergő èrzès amikor felviszem a hónaljamra.


A ruháimat folyèkony mosódióval, mosóparfümmel mosom. Nem szokott hónalj rèszen se büdös maradni.

Règebben, mielőtt ezekre a deostiftekre ès mosószerre váltottam, mosás előtt alaposan bekentem fertőtlenítőszerrel a pólóim hónalj rèszèt. Úgy nagyjából kijött a szag. Ha nem használt akkor Ultradermmel, ciffel súroltam, utána fertőtlenítőszer, ès mosás.

2023. nov. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék bőrgyógyászhoz.
2023. nov. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Figyelj arra, hogy ne műszálas legyen a ruha, hanem tiszta pamut. Nekem nincs ilyen problémám általában, de a műszálas ruha tud rajtam ilyet.
2023. nov. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%

Pamut ruha

Megfelelo minosegu mososzer

Egeszseges etkezes

2023. nov. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Ha ilyen durva, akkor menj el bőrgyógyászhoz.

A pamut ruha hülyeség, az pont izzadós. Nem véletlenül nem abból készül semmilyen sportruházat sem.

2023. nov. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Stresszes időszakban vagy? Nekem akkor jön elő ilyen.

Illetve egyszer olyan vitamint szedtem, ami méregtelenítő, articsóka pl, attól is volt enyhén, ahogy távozott a méreganyag.

Az 1.válasza egyébként tökéletes. 🤗

2023. nov. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy egészséges ember normális verejtéke nem szagos. (Kivételek persze vannak, pl. fűszeres kaja után, de azokat te kizártad.)

Az izzadság akkor kezd bűzleni, ha a bőrödön lévő mindenféle bajtériummal, mikrobával, akármivel találkozik. Ezeket egy szimpla zuhanyzás nem feltétlen viszi le, úgyhogy ajánlanám antibakteriális szappan/tusfürdő használatát. Esetleg fertőtlenítő kendővel töröld át a hónaljadat. (Redditen olvastam, hogy valaki erre a problémára azt a megoldást találta, hogy egyszer lemosta a hónapját domestosszal, nekem az már túl extrém lenne, de neki állítólag utána elmúlt a bűzölgése.)

A cuccaidat is fertőtlenítsd kidobás helyett, jobban jársz. (Ha nem működik, akkor is megért egy próbát.)

2023. nov. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%
Pont hogy ilyen esetben hanyagolni kell a dezodort és sima normál Baba, vagy akármilyen natúr szappannal megmosni 1-2 héten át. De még az is benne lehet a pakliban, hogy a mosószer nem jó, cseréld le valami drágább márkásra,ha nem azt használod.
2023. nov. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!