Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Két napja leégett a lábszáram...

Két napja leégett a lábszáram és most fel van dagadva a bokám. Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Spanyolországban tanulok ebben a félévben. A tengerparton jártunk vasárnap, a nap nem sütött erősen kb 23 fok lehetett és hűvös szél fújt, ezért csak az arcomat kentem be naptejjel. nem gondoltam volna, hogy le fogok égni, de sikerült.

A lábszáram égett le és a lábfejem, estére nagyon bepirosodott és égett mint a fene. Természetesen bekentem pantenollal és aloe verás bőrnyugtató testápoló sprével. másnapra azt tapasztaltam, hogy feldagadt az egyik lábszáram. A bokám is. Vizes ruhát és jeget tettem rá, a lábszáram már annyira nincs megduzzadva de a bokám még nagyon.


Nem tudom mit tegyek vele? el kell mennem ezzel orvoshoz? vagy tudom itthon is kezelni? Mivel van sok anyajegyem, félek, hogy bőrrákot kaphatok. Kb mikor alakul ki a bőrrák leégés után és mik az előjelei? Két hónap múlva utazom haza magyarországra, elég ha csak akkor megyek el bőrgyógyászhoz?


kösz előre is.


és a vitát megelőzendő: soha életemben nem égtem le, mert tudom mik a napozás szabályai. amikor mindenki más leég körülöttem én nem égek le, mert 100 faktoros naptejjel kentem be magam. csakhogy vasárnap annyira gyengén sütött a nap, hogy alig éreztem hogy egyáltalán süt!!!


2010. okt. 19. 18:23
 1/2 anonim ***** válasza:
én ennél durvább leégéssel mentem sebészetre, de haza is küldtek, mert nem tudnak mit kezdeni vele. LEgalábbis itthon ebben az országban nem. Bőrgyógyász is azt mondta, vegyek a gyógyszertárban valamit rá,amit ajánlanak. De nekem olyan vizes volt mind két lábam és dagadt, hogy 1 hétig nem bírtam ráállni és egész nap szenvedtem a fájdalomtól. Nem tudom hányad fokú égés lehetett, de borzasztó fájdalmaim voltak. Ha elrákosodik egy anyajegy, akkor általában az a jele, hogy megváltozik a formája. NAgyobb lesz pl. vagy akármilyen más változás nem jelent jót. Nekem bőrdoki mondta. Figyelgesd, hogy nem változik- e, és amint tudsz, menj és nézesd meg. Ha nem látsz semmi változást, akkor rá ér míg hazaérsz.
2010. okt. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, akkor egyelőre nem megyek dokihoz. Szerencsére én nem olyan durván égtem le, mint te, mert járni tudok és már nem fáj,csak aznap este égett veszettül, meg most ha megfeszítem. még mindig eléggé piros, de azért talán már nem annyira mint első napon. csak azért ijedtem meg, mert feldagadt... figyelni fogom az anyajegyeket és decemberben azért a biztonság kedvéért elmegyek bőrdokihoz. köszönöm mégegyszer!
2010. okt. 19. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!