Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az alvászavarom olyan mértékűv...

Az alvászavarom olyan mértékűvé vált hogy altató nélkül nem tudok elaludni (egyébként összesen 4 szemet vettem be eddig, de tegnap már a megébredéskor is kellett hajnal4kor). Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Kicsi babám van egyébként, az elején nagyon rosszul aludt, akkor romlott el az alvásom. Most alszik egyhuzamban akár 5 órát is.
2023. nov. 4. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk kicsi baba mellett altatóval aludni elég bátor.

Sztem beszélj a védőnővel erről. Sok jó tanácsot tud adni ebben a témában (is).

A gyógyszert pedig addig felejtsd el, míg rá nem szoksz, mert onnan véged van, az életben nem jössz le róla. Inkább nyugtatótea vagy ilyesmi.

2023. nov. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem már legalább 8 éve van kisseb nagyobb alvás zavarom. 2021 nyarán már odáig fajult hogy altatót kelletett be vennem. Azóta vagyis 2021 nyara óta rendszeresen több mint 2 éve minden esete már csak altatóval tudok el alduni. Altatóval is csak maximum 5 és fél max 6 óraákat tudok aludni. Altató nélkül nem alszomm. Szóval sajnos nem vagy egyedül. Ami elég szomorú.
2023. nov. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hozzászokott a szervezeted.
2023. nov. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha baba az oka a nem alvásnak, akkor valószínű napközben is nagyon stresszes vagy, ami estére annyi adrenalint és kortizolt termel azt pedig az altató se tudja levinni.

Már napközben el kell kezdeni az éjszakára való felkészülést.

Ha van rá mód, egészségesebb étrend, mozgás, minimális kávé az is inkább délelőtt, semmi cukros vacak és nyugi.

Könnyű mondani tudom, de amíg az alapokon nem változtatsz, az altató adagot hiába emeled.

2023. nov. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!