Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérvétel miatt a kevesebb...

Vérvétel miatt a kevesebb vértől lehetek rosszul?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, 55 kg, ez lesz az első nagy vérvételem.


Az lenne a kérdésem, hogy mivel életem során még nem ért ekkora fokú vérveszteség, csak kisebb sebeim voltak, így lehet hogy a szervezetem miatt leszek rosszul mert annyira nagy lesz arányaiban a vérveszteség? Vagy csak attól lehetek rosszul ha bebeszélem magamnak?


Vagy szédülés, fejfájás más jelentkezhet?



nov. 7. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem lesz. Annyi vérmennyiséget meg sem érzel, ezen ne görcsölj. De ha mégis megszédülsz, akkor leültetnek és vársz pár percet. Ja és fontos, hogy vérvétel előtt bőségesen igyál, így könnyebben talál a nővér eret.
nov. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Mit jelent az, hogy "nagy" vérvétel? Nekem is ma volt, én semmit nem éreztem, 22 éves, srác.
nov. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Vizeletet is nézek minden értékkel. Úgy tudom a kislabornál kevesebbet vesznek.
nov. 7. 17:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, nagyon kevés vért fognak levenni, ne aggódj, semmit sem fogsz utána érezni.


Előtte igyál bőven, ahogy már tanácsolták.

Ha bebeszéled, akkor sajnos igen, előfordulhat szédülés, leeshet a vérnyomásod az ijedségtől.


Ha tartasz tőle, ne nézz oda. Mondani fogják, mit csinálj, de röviden: pulcsit vedd le, póló ujját feltűröd, ha hosszú. Kezed ökölbe szorítod, a nővér tesz a felkarodra egy "elszorítást". Fertőtleníti a bőrt, beszúrja a tűt, pár másodperc és kész. Tesz rá ragtapaszt, pár percig érdemes nyomni, hogy ne kéküljön be a helye.


Ha kedves a nővér, aki vért vesz, megkérdezi előtte, hogy ülve vagy fekve szeretnéd, illetve hogy ájulós vagy-e.


Legyen nálad cukros ennivaló, ha ideges vagy, utána gyorsan edd meg, egy csoki, bármi

nov. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

Elvileg van olyan, akinek a szervezete érzékeli a sérülést, és a vérveszteség csökkentése érdekében lecsökkenti a vérnyomást. Ők szoktak elájulni oltások és vérvétel után.


De persze simán elájulhatsz attól is, hogy bebeszéled magadnak. Én, ha nagyon izgulok, akkor utána szoktam rosszul lenni inkább, nem közben, de pár perc alatt elmúlik.


Maga a vérveszteség egyáltalán nem olyan nagy, hogy indokolja az ájulást, még véradásnál sem (ott majdnem fél litert vesznek). Olyan egy liter fölött kezd súlyosabb probléma lenni a vérveszteség, úgy tudom, de még az sem a halálos kategória, ahhoz nem tudom, mennyit kell elveszteni.

nov. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!