Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha éleszteni kellett, akkor...

Ha éleszteni kellett, akkor lépett fel oxigénhiány a születésemkor?

Figyelt kérdés

Az apgar értékem 6-9, tehát a második már teljesen jó.

A kórházi zárójelentésben nincs szó oxigénhiányról, se semmi ilyesmiről, csak hogy éleszteni kellett maszkos kompresszióval (nyakra tekeredett 1x a köldökzsinór) kellett, de aztán jól voltam. Utána vittek vizsgálatokra ott is minden rendben volt mindig.


Ez lehet oxigénhiány, vagy az akkor ott lenne a zárójelentésben?



nov. 12. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem mindent írnak le pontosan...

A "lehet, hogy megtörtént" nem orvosi kifejezés. Elég sok minden megtörténhet...

nov. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinu volt akkor oxigenhianyod, kulonben nem kellett volna maszkos lelegeztetes (oxigen), de ez nem jelenti azt, hogy okozott is szovodmenyt (pl. elhalt idegsejteket) es azt se ha igen, akkor maradando volt a karosodas. ugyanis ha te rendb3n vagy es kiskorodban is a merfoldkovek szerint fejlodtel akkor teljesen mindegy milyen apgarral szulettel orulj, hogy nem vagy bena, nsomorek, hulye stb
nov. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valamilyen fokú hipoxia volt, természetesen. Ez hogyan befolyásol téged ma, azt csak te tudod. Milyenek a kognitív képességeid , figyelem, koncentráció, gondolkodás es a reflexek. Milyen könnyen tanulsz stb
nov. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyébként kezdetben minden újszülött úgy születik meg, hogy születési utáni első két percben még csak 55-60%-os az oxigén szaturációja és 10 perc múlva éri el fokozatosan a normál értéket.


Na most ugyebár úgy van, hogy a magzati életben a tüdő "kifejletlen" állapotban van és az oxigént az anyától kapod, a jobb kamrából pedig nem a tüdőbe fog kerülni a vér hanem a Botalli vezetéken keresztül elvezetődik az umbilicalis artériába ês az anyába fog újra oxigénnel telítődni a vér.

Amikor megszületsz akkor fiziológiásan az történik, hogy bőringer útján egy hirtelen és mély belégzéssel a Botalli vezeték és a foramen ovale zárul és a tüdő pedig működésre képes állapotba kerül és ezzel a belégzéssel be indul az egész életen át tartó folyamat.


Na ha neked a nyakadra tekeredett a köldökzsinórod akkor amikor megszülettél ez a mély belégzés nem tudott megtörténni mivel elzárta a légutakat és ezáltal teljesen logikus, hogy hypoxiás állapotba kerültél és éleszteni kellett.

nov. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Nem nem vagyok se béna, se hülye, tanulási rendellenességeim sem voltak, sőt, általában nagyon jól tanultam (most is egyetemre járok, 19 éves vagyok)


Viszont néha nagyon stresszes tudok lenni, és félek, hogy emiatt van, illetve attól is, hogy emiatt lehetek majd skizofrén. Sajnos nagyon aggódós vagyok...


Kérlek nyugtassatok meg, hogy ha minden más rendben volt, akkor később (mondjuk a huszas éveimben sem) alakulhatnak ki emiatt mentális betegségek 😭

nov. 13. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!