Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi van a mentősökkel az...

Mi van a mentősökkel az elmúlt 5 évben?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 5 évben háromszor hívtam a mentőket, ebből egyszer jöttek ki 50 perc után, a másik két alkalommal pedig egyenesen megmondták, hogy nem tudnak kit küldeni, ha van rá mód akkor vigyem be én a beteget. Első alkalommal egy közúti baleset tanúja voltam, akkor kijöttek 50 perc múlva. Következő alkalommal a tüdőrákos apámhoz hívtam, mert rosszul lett, akkor azt mondták, hogy nem tudnak küldeni senkit. Tegnapelőtt apósom strokeot kapott, akkor sem küldtek mentőt -ő sajnos nem is élte túl.

Mind a három alkalom egy 20 ezres kisvárosban történt, tehát nem a világ vége, ami nehezen megközelíthető lenne.



nov. 15. 07:05
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
43%
Azt nem tudom nálatok mi a helyzet e téren, de Bp. is hasonló. Kimondod, hogy rákos beteghez hívod, akkor nem érdekli őket, nekik az nem sürgős, már 11 éve is átéltük. Nálunk 1 óra múlva jöttek ki, de akkor sem mentő, hanem ügyeleti kocsi, aztán mondta a doki, hogy kórházba kell vinni, mentőt kell hívni....., hívta ő akkor már, megint legalább fél óra volt. Hajléktalanhoz sem sietnek,sőt senkihez, akit nem ítélnek meg azonnali életveszélyesnek. De tudod van az a mondás, hogyha valamit el akarsz intézni, intézd magad.
nov. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Szomoru, de ilyen... emberhiany van. Errol nem ok tehetnek, aki tehet, az pedig azt a propagandat harsogja, hogy az orszag barmely pontjan kiernem 15 percen belul.

De teljesen ertheto, hogy rakos beteghez nem mennek. Fullado, haldoklo, sokkos betegek elol vennek el a kapacitast...

nov. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
62%
#2: Szerinted egy rákos beteg nem fulladhat, nem eshet le hirtelen az Oxigén szintje, nem eshet el, vagy mi? Ők nem lehetnek életveszélyes állapotban, értem.
nov. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
#3 Mert ha fullad a rakos beteg, akkor nem mennek ki hozza vagy mi? Nyilvan merlegelni kell, ha valaki mar vegstadiumu, de kozben egy fiatal gyerekhez is ki kell hivni a mentot, ako elott meg ott az egesz elet... vagy te ezt nem igy gondolod? Ilyenkor hol van a tarsadalmi szolidaritas?
nov. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Létszámhiány, égető létszámhiány. De ezt nem szabad kimondani, minden rendben.
nov. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!