Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 20 évesen az elmúlt hetekben...

20 évesen az elmúlt hetekben ritkább és gyengébb a hajam, mintha kopaszodás előjele lenne, félek, mi lehet?

Figyelt kérdés

Férfi, 20 éves vagyok. Eddig sosem volt semmi gondom a hajammal. Az elmúlt bő 3-4 hétben láttam magamon, hogy ritkább a hajam és gyengébb, vékony szálú, nem tudom megmondani, de mintha enyhén hullana.


Nagyon félek, nehogy kopaszodás előjelei legyenek. Csekkolgatom a hajvonalam két sarkát, de nem tudom megmondani hogy gyerekkorom óta nem volt totál egyenes, vagy mostanában. Egyébként a bőröm sem oké: a felsőtestemen (hát, mellkas, vállak, kar) és olykor deréktól lefelé is sok pattanás és miteszer van, de az arcom pl oké; a szám sarkai rendszeresen berepedeznek, és fájnak.


Legfőképpen a hajam miatt félek de szörnyen. Apa 50-es, neki van haja bőven, nem tapasztaltam rajta kopaszodást, apai nagyapám 80+ és habár ebben a korban már nem a régi, de neki is van haja.


Az aggodalmam oka az anyai ág, ahol nagypapám kopasz volt, és kopaszodott a 20-as évei közepén, anya és keresztanya is hajlamos kopaszodni. (Habár van hajuk és normálisan néz ki nekik.)


Nyugtassatok meg, hogy ez a stressz miatt van, vagy vitaminhiány, lappangó betegség. Sajnos ebben a k*rva országban bőrgyógyászhoz is minimum 1 hónap hogy eljussak, ha magán, ha állami...



2023. júl. 8. 12:50
 1/2 A kérdező kommentje:
bocsánat elírtam egy mondatot, ezt akartam írni: „az arcom pattanásoktól mentes, csak a testem többi része, és a szám sarkai fájóan berepedeznem rendszeresen"
2023. júl. 8. 12:53
 2/2 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd ki magad, mindegyiknek több oka is lehet, találgatni felesleges, a kezelése is az októl függ.
2023. júl. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!