Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen károkat okoz a szerveze...

Milyen károkat okoz a szervezetemben az alkohol, és hogy lehet mérni?

Figyelt kérdés

Nagyon fontos nekem az egészség, viszont sajnos szeretek inni. Ne azt képzeljétek el, hogy alkoholista vagyok, de egy-egy buli alkalmával (1-1,5 havonta) azért kellemesen spicces szoktam lenni, ami nagyjából 6-7 töménynek megfelelő mennyiség kb 6-7 óra leforgása alatt. Ezen kívül hetente maximum(!!) 1x előkerül egy pohár bor egy vacsorához, vagy egy felesnyi whisky elkortyolgatása.

Mik azok a károk, amiket okoz kb ilyen mértékű alkoholfogyasztás, és milyen vizsgálatokra milyen rendszerességgel kellene eljárnom, hogy monitorozni lehessen a romboló hatását?


nov. 18. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából semmit nem okoz. Egészséges máj ennyi alkohollal röhögve megbírkózik.
nov. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vérvétel évente 1x elég szerintem. A máj, ha egészséges vagy sokat elbír . Vigyázz ne ess át a ló másik oldalára.
nov. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem ez a "ló másik oldala", ahova már átestem :D
nov. 18. 20:10
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha 20-30 éves vagy, nincs nagy veszély a leírtak alapján. Ilyen mennyiségű alkoholt gond nélkül lekezel a szervezet.

40 felett kezd kissé lassulni az anyagcsere, de havi egy korhelykedés még akkor is bőven belefér. Heti egy pohár boron a máj csak röhög egyet.

Amit kerülni kell, az a napi rendszerességű alkoholfogyasztás, akár kis mértékben is. Bár ugye vannak a legendák a 96 éves Mari néniről, aki minden nap egy stampedli pálinkát magához vesz. Szóval csak mértékkel.

nov. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!